Zakończyliśmy etap przyjmowania zgłoszeń do klasy dwujęzycznej. Jutro, tj. 16. maja 2024r. kandydaci przystąpią do Testu Predyspozycji Językowych. Zapraszamy o 13.00 w budynku Ekoszkoły.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Biblioteka

"Naród, który mało czyta, mało wie. Naród, który mało wie, podejmuje złe decyzje -

w domu, na rynku, w sądzie, przy urnach wyborczych. Niewykształcona większość

może przegłosować wykształconą mniejszość - to bardzo niebezpieczny aspekt demokracji".

Jim Trelease, autor "The Read-Aloud Handbook"
(Podręcznik głośnego czytania)


Przy Szkole Podstawowej Nr 11 działa biblioteka wraz z czytelnią i nowoczesnym centrum multimedialnym w godz. od 8.00 do 14.00. Zbiory biblioteki udostępniane są uczniom, nauczycielom i rodzicom. Księgozbiór liczy 16631 książek. Posiadamy pełny wybór lektur, książek dziecięcych, młodzieżowych. Staramy się zaopatrywać bibliotekę w najlepszą i najpoczytniejszą literaturę, wychodząc naprzeciw zainteresowaniom czytelniczym. Oprócz książek w tradycyjnej formie biblioteka posiada również zbiory na innych nośnikach oraz zbiór filmów na DVD ekranizacje lektur i bogaty wybór bajek i filmów dla dzieci i młodzieży. Biblioteka dysponuje czytelnią zaopatrzoną w pełny wybór encyklopedii, słowników i albumów.

Przez pracowników biblioteki prowadzone są różnego rodza ju zajęcia dla zainteresowanych. Realizowane są zajęcia z edukacji czytelniczo - medialnej. Można tam odrobić pracę domową, obejrzeć film, przeczytać książkę, bądź przejrzeć prasę. Dzięki staraniom p. Doroty Czech i dyrekcji szkoły czytelnia wyposażona jest w telewizor i magnetowid, z których można korzystać w godzinach pracy biblioteki. Planując dalszy rozwój biblioteki i wychodząc naprzeciw zainteresowaniom i potrzebom środowiska od 2005 r. działa przy bibliotece Centrum Informacji Multimedialnej. W czytelni szkolnej zorganizowane zostały 4 stanowiska komputerowe; p. Dorota Czech odbyła kurs przygotowujący ją do pełnienia funkcji opiekuna Centrum. Z Centrum korzystają uczniowie celem przygotowania się do zajęć, poszerzenia swojej wiedzy, komputery służą też jako źródło rozrywki. Prowadzone są zajęcia biblioteczne . Na zajęciach uczniowie uczą się wyszukiwać informacje, zapoznawane są z bezpiecznym korzystaniem z Internetu, ale także zapoznawane są z zagrożeniami jakie na nich czyhają. Centrum służy też nauczycielom: do opracowywania materiałów, przygotowania zajęć, prowadzenia nauczania indywidualnego z wykorzystaniem programów komputerowych i pomocy dydaktycznych na CD i DVD. Biblioteka wyposażona jest w program komputerowy MOL Optimum, dzięki czemu obsługa czytelnicza i księgowość  biblioteczna prowadzona jest drogą komputerową.

Data dodania: 2021-04-11 08:15:45
Data edycji: 2021-04-12 19:40:09
Ilość wyświetleń: 827
Motto
naszej
szkoły

“Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”

Janusz Korczak

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Kącik ucznia

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej