Zakończyliśmy I etap rekrutacji do klasy dwujęzycznej dla uczniów obecnych klas szóstych. Następny etap to test predyspozycji językowych, który odbędzie się 5.maja o godzinie 10.00. ZAPRASZAMY!

Czcionka:

Kontrast:

Biblioteka

"Naród, który mało czyta, mało wie. Naród, który mało wie, podejmuje złe decyzje -

w domu, na rynku, w sądzie, przy urnach wyborczych. Niewykształcona większość

może przegłosować wykształconą mniejszość - to bardzo niebezpieczny aspekt demokracji".

Jim Trelease, autor "The Read-Aloud Handbook"
(Podręcznik głośnego czytania)

Przy Szkole Podstawowej Nr 11 działa biblioteka wraz z czytelnią i nowoczesnym centrum multimedialnym w godz. od 8.00 do 14.00. Zbiory biblioteki udostępniane są uczniom, nauczycielom i rodzicom. Księgozbiór liczy 16631 książek. Posiadamy pełny wybór lektur, książek dziecięcych, młodzieżowych. Staramy się zaopatrywać bibliotekę w najlepszą i najpoczytniejszą literaturę, wychodząc naprzeciw zainteresowaniom czytelniczym. Oprócz książek w tradycyjnej formie biblioteka posiada również zbiory na innych nośnikach oraz zbiór filmów na DVD ekranizacje lektur i bogaty wybór bajek i filmów dla dzieci i młodzieży. Biblioteka dysponuje czytelnią zaopatrzoną w pełny wybór encyklopedii, słowników i albumów.

Przez pracowników biblioteki prowadzone są różnego rodza ju zajęcia dla zainteresowanych. Realizowane są zajęcia z edukacji czytelniczo - medialnej. Można tam odrobić pracę domową, obejrzeć film, przeczytać książkę, bądź przejrzeć prasę. Dzięki staraniom p. Doroty Czech i dyrekcji szkoły czytelnia wyposażona jest w telewizor i magnetowid, z których można korzystać w godzinach pracy biblioteki. Planując dalszy rozwój biblioteki i wychodząc naprzeciw zainteresowaniom i potrzebom środowiska od 2005 r. działa przy bibliotece Centrum Informacji Multimedialnej. W czytelni szkolnej zorganizowane zostały 4 stanowiska komputerowe; p. Dorota Czech odbyła kurs przygotowujący ją do pełnienia funkcji opiekuna Centrum. Z Centrum korzystają uczniowie celem przygotowania się do zajęć, poszerzenia swojej wiedzy, komputery służą też jako źródło rozrywki. Prowadzone są zajęcia biblioteczne . Na zajęciach uczniowie uczą się wyszukiwać informacje, zapoznawane są z bezpiecznym korzystaniem z Internetu, ale także zapoznawane są z zagrożeniami jakie na nich czyhają. Centrum służy też nauczycielom: do opracowywania materiałów, przygotowania zajęć, prowadzenia nauczania indywidualnego z wykorzystaniem programów komputerowych i pomocy dydaktycznych na CD i DVD. Biblioteka wyposażona jest w program komputerowy MOL Optimum, dzięki czemu obsługa czytelnicza i księgowość  biblioteczna prowadzona jest drogą komputerową.

Data dodania: 2021-04-11 08:15:45
Data edycji: 2021-04-12 19:40:09
naszej
szkoły

“Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!

Kącik ucznia

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
aktualności i informacje