Zakończyliśmy I etap rekrutacji do klasy dwujęzycznej dla uczniów obecnych klas szóstych. Następny etap to test predyspozycji językowych, który odbędzie się 5.maja o godzinie 10.00. ZAPRASZAMY!

Czcionka:

Kontrast:

Dlaczego na Leśną?

DLACZEGO WARTO ZAPISAĆ DZIECKO DO SP11?

GDZIE ZACZNIE SIĘ PRZYSZŁOŚĆ TWOJEGO DZIECKA?

Wybór dobrej i bezpiecznej szkoły dla dziecka nie jest zadaniem łatwym. Można oczywiście podjąć ryzyko i wysłać je do przypadkowo wybranej placówki. Lepiej jednak poszukać miejsca, w którym dziecko będzie zdobywać umiejętności i wiedzę w sprzyjającej i życzliwej atmosferze. Miejsca, w którym pracują ludzie wierzący w możliwości każdego ucznia i pomagający mu odnaleźć własny sposób uczenia się. Czy w Starachowicach można znaleźć taką szkołę? Tak, na Leśnej, gdzie od ponad 50 lat funkcjonuje i ustawicznie rozwija się  Szkoła Podstawowa nr 11.

INNOWACJE

Dzisiejszy świat jest dynamiczny. Prawie codziennie zaskakiwani jesteśmy nowymi technologiami oraz sposobami komunikacji. Nie można o tym zapominać w procesie kształcenia. Na Leśnej sale lekcyjne zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt, między innymi w komputery oraz tablice interaktywne. Umiejętność wykorzystywania komputera nie tylko do zabawy, ale również jako narzędzia pomocnego w nauce i pracy, rozpoczyna się tu od najmłodszych lat. Służą temu między innymi dwie sale komputerowe i fachowcy, którzy pokazują uczniom, w jaki sposób wykorzystać zdobywane umiejętności i wiedzę w otaczającym nas świecie. Uczniowie korzystają na co dzień z platform, portali internetowych  i innych rozwiązań, dzięki którym nauka staje się przyjemniejsza i skuteczniejsza.

NAUCZYCIELE

Aby sprostać potrzebom i wymogom zmieniającej się rzeczywistości, nauczyciele z Leśnej sami stale się doskonalą. Uczestniczą w konferencjach, wymieniają doświadczenia, pogłębiają wiedzę na studiach podyplomowych, jak również regularnie angażują się w różne projekty i programy. Wielu z nich zdobywa nowe umiejętności, by nie zgubić żadnego talentu i aby uzdolnieni uczniowie mogli rozwijać się pod kierunkiem mistrza. Młodzież z Leśnej ma gwarancję, że jest pod opieką nowoczesnych i kreatywnych nauczycieli, którzy ciągle doskonalą swój warsztat pracy, a z nauczania i wychowywania czerpią radość i satysfakcję.

JĘZYK ANGIELSKI

Język angielski stał się jednym z podstawowych narzędzi komunikacji. W każdej dziedzinie ułatwia on poszukiwanie informacji. Uwzględniając ten fakt, w szkole na Leśnej postanowiono rozszerzyć program nauczania języka angielskiego. Różnorodność form pracy, zwiększona liczba godzin czy wymiana międzynarodowa, pozwalają uczniom biegle opanować język angielski. Warto o tym pamiętać, wybierając szkołę.

OSIĄGNIĘCIA

Szkoła Podstawowa nr 11 im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” przez ponad pięćdziesiąt lat osiągała sukcesy w wielu dziedzinach. Jej mury opuściło wielu finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Uczniowie zwyciężają w mistrzostwach sportowych. Dzieci mają do dyspozycji doskonałe warunki do uprawiania sportu oraz nauki. Pionierskim rozwiązaniem Szkoły na Leśnej było wprowadzenie już od pierwszej klasy możliwości nauki gry w szachy, którego wpływ na umiejętności i rozwój najmłodszych trudno przecenić. Recepta na sukces Szkoły Podstawowej nr 11 im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego”  od wielu lat się nie zmieniła: stawiamy wymagania wychowankom w atmosferze wzajemnej życzliwości nauczycieli i uczniów.

OD SAMEGO POCZĄTKU...

Ścieżka edukacyjna dziecka nie zaczyna się od wyboru kierunku studiów. Nie zaczyna się, kiedy trzeba podjąć decyzję o najlepszym dla ucznia liceum. Ścieżka edukacyjna zaczyna się od pierwszej klasy. Czasami nawet od zerówki. Doświadczenie zdobyte na samym początku będzie procentować później. Trzeba o tym pamiętać, wybierając właściwą szkołę podstawową.

… W PRZYSZŁOŚĆ

Przyjrzyj się ofercie szkoły. Zajrzyj na jej stronę, wypełnij kwestionariusz. Może przyszłość Twojego dziecka zacznie się właśnie tutaj?

Data dodania: 2021-04-09 09:53:05
Data edycji: 2021-04-12 20:14:05
naszej
szkoły

“Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!

Kącik ucznia

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
aktualności i informacje