Zakończyliśmy etap przyjmowania zgłoszeń do klasy dwujęzycznej. Jutro, tj. 16. maja 2024r. kandydaci przystąpią do Testu Predyspozycji Językowych. Zapraszamy o 13.00 w budynku Ekoszkoły.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Dlaczego na Leśną?

DLACZEGO WARTO ZAPISAĆ DZIECKO DO SP11?

 

GDZIE ZACZNIE SIĘ PRZYSZŁOŚĆ TWOJEGO DZIECKA?
 
Wybór dobrej i bezpiecznej szkoły dla dziecka nie jest zadaniem łatwym. Można oczywiście podjąć ryzyko i wysłać je do przypadkowo wybranej placówki. Lepiej jednak poszukać miejsca, w którym dziecko będzie zdobywać umiejętności i wiedzę w sprzyjającej i życzliwej atmosferze. Miejsca, w którym pracują ludzie wierzący w możliwości każdego ucznia i pomagający mu odnaleźć własny sposób uczenia się. Czy w Starachowicach można znaleźć taką szkołę? Tak, na Leśnej, gdzie od ponad 50 lat funkcjonuje i ustawicznie rozwija się  Szkoła Podstawowa nr 11.

INNOWACJE

Dzisiejszy świat jest dynamiczny. Prawie codziennie zaskakiwani jesteśmy nowymi technologiami oraz sposobami komunikacji. Nie można o tym zapominać w procesie kształcenia. Na Leśnej sale lekcyjne zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt, między innymi w komputery oraz tablice interaktywne. Umiejętność wykorzystywania komputera nie tylko do zabawy, ale również jako narzędzia pomocnego w nauce i pracy, rozpoczyna się tu od najmłodszych lat. Służą temu między innymi dwie sale komputerowe i fachowcy, którzy pokazują uczniom, w jaki sposób wykorzystać zdobywane umiejętności i wiedzę w otaczającym nas świecie. Uczniowie korzystają na co dzień z platform, portali internetowych  i innych rozwiązań, dzięki którym nauka staje się przyjemniejsza i skuteczniejsza.

NAUCZYCIELE

Aby sprostać potrzebom i wymogom zmieniającej się rzeczywistości, nauczyciele z Leśnej sami stale się doskonalą. Uczestniczą w konferencjach, wymieniają doświadczenia, pogłębiają wiedzę na studiach podyplomowych, jak również regularnie angażują się w różne projekty i programy. Wielu z nich zdobywa nowe umiejętności, by nie zgubić żadnego talentu i aby uzdolnieni uczniowie mogli rozwijać się pod kierunkiem mistrza. Młodzież z Leśnej ma gwarancję, że jest pod opieką nowoczesnych i kreatywnych nauczycieli, którzy ciągle doskonalą swój warsztat pracy, a z nauczania i wychowywania czerpią radość i satysfakcję.


 JĘZYK ANGIELSKI

Język angielski stał się jednym z podstawowych narzędzi komunikacji. W każdej dziedzinie ułatwia on poszukiwanie informacji. Uwzględniając ten fakt, w szkole na Leśnej postanowiono rozszerzyć program nauczania języka angielskiego. Różnorodność form pracy, zwiększona liczba godzin czy wymiana międzynarodowa, pozwalają uczniom biegle opanować język angielski. Warto o tym pamiętać, wybierając szkołę.


 OSIĄGNIĘCIA

Szkoła Podstawowa nr 11 im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” przez ponad pięćdziesiąt lat osiągała sukcesy w wielu dziedzinach. Jej mury opuściło wielu finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Uczniowie zwyciężają w mistrzostwach sportowych. Dzieci mają do dyspozycji doskonałe warunki do uprawiania sportu oraz nauki. Pionierskim rozwiązaniem Szkoły na Leśnej było wprowadzenie już od pierwszej klasy możliwości nauki gry w szachy, którego wpływ na umiejętności i rozwój najmłodszych trudno przecenić. Recepta na sukces Szkoły Podstawowej nr 11 im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego”  od wielu lat się nie zmieniła: stawiamy wymagania wychowankom w atmosferze wzajemnej życzliwości nauczycieli i uczniów.

OD SAMEGO POCZĄTKU...

Ścieżka edukacyjna dziecka nie zaczyna się od wyboru kierunku studiów. Nie zaczyna się, kiedy trzeba podjąć decyzję o najlepszym dla ucznia liceum. Ścieżka edukacyjna zaczyna się od pierwszej klasy. Czasami nawet od zerówki. Doświadczenie zdobyte na samym początku będzie procentować później. Trzeba o tym pamiętać, wybierając właściwą szkołę podstawową.

 … W PRZYSZŁOŚĆ

Przyjrzyj się ofercie szkoły. Zajrzyj na jej stronę, wypełnij kwestionariusz. Może przyszłość Twojego dziecka zacznie się właśnie tutaj?

Data dodania: 2021-04-09 09:53:05
Data edycji: 2021-04-12 20:14:05
Ilość wyświetleń: 933
Motto
naszej
szkoły

“Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”

Janusz Korczak

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Kącik ucznia

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej