Ikona powiększania tekstu
Ikona podkreślenie linków
Resetowanie ustawień

O szkole

Szkoła Podstawowa Nr 11 w Starachowicach zapewnia wysoką jakość ksztalcenia, wychowania i opieki. Jest wolna od nałogów, nietolerancji i przemocy. Staramy sie stworzyć warunki do bezpiecznej i przyjemnej nauki. Nasi uczniowie objęci są stałą opieką medyczną i psychologiczno-pedagogiczną. Dlatego:

• Dobrze przygotowujemy do następnego etapu kształcenia.
  • Wychowujemy w duchu patriotyzmu.
  • Pielęgnujemy tradycje własnego regionu i kraju.
  • Uczymy szacunku do nas samych i innych.
  • Proponujemy zdrowy styl życia.
  • Dbamy o nasze środowisko przyrodnicze.
  • Przygotowujemy do życia we współczesnym świecie.

Szkoła oferuje następujące zajęcia pozalekcyjne: korekcyjno-kompensacyjne, dydaktyczno-wyrównawcze i rozwijające z matematyki i j.polskiego, koło j.polskiego, j.angielskiego i j.niemieckiego, koło matematyczne,  chemiczne, zajęcia: rekreacyjno-sportowe, muzyczne, historyczne, turystyczne, logopedyczne, SKS,  innowacje pedagogiczne z WF (koszykówka dziewcząt i siatkówka chłopców) . Cała społeczność dba o dobre imię i honor szkoły. Pielęgnuje zwyczaje i tradycje szkolne. Są to:

• Ślubowanie klas pierwszych.
  • Święto Sportu Szkolnego.
  • Święto Patrona Szkoły.
  • Spotkanie wigilijne.
  • Wieczory andrzejkowe.
  • Zabawy karnawałowe.
  • Sprzątanie Świata.

• Apele i uroczystości z okazji świąt narodowych i religijnych.
  • Dni Otwarte dla przyszłych uczniów i ich rodziców.
  • Konkurs Recytatorski "Złota 11 i "Mała złota 11"
  • Wspólne Kolędowanie lub Jasełka.
  • Kiermasz świąteczny.
  • Małe formy teatralne.
  • Talent Show.
  • W naszej szkoleuczą się uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych, którzy w zależności od rodzaju niepełnosprawności uczestniczą w specjalistycznych zajęciach: rewalidacyjnych, logopedycznych, rehabilitacji ruchowej itp.

W szkole funkcjonuje Rada Rodziców. Rodzice aktywnie wspołpracują z nauczycielami przy organizacji wycieczek klasowych, imprez klasowych i szkolnych oraz udzielają swojego wsparcia w realizowanych programach.

Wizerunek szkoły w środowisku lokalnym jest pozytywny. Szkoła aktywnie współpracuje z: Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną, Przedszkolami Miejskimi nr 13 i 14, Biblioteką Miejska i Pedagogiczną, Nadleśnictwem Starachowice, Referatem Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska UM, Stacją Sanepidu, PCK, Starachowickim Centrum Kultury, Młodzieżowym Domem Kultury, Komendą Powiatową Policji, Strażą Pożarną, Parafią NSJ, Państwową Szkołą Muzyczną, PTTK, MOPS, Muzeum Przyrody i Techniki, Ekomuzeum im. J.Pazdura w Starachowicach, Stowarzyszeniem Przyjaciół Lasu Koło "Kotyzka", Strażą Miejską, Narodowym Teatrem Edukacji z Wrocławia, Łodzkim Biurem Koncertowym "Wirtuoz", WrocławskimTeatrem Edukacji "Artenes", Teatrem Współczesnym w Krakowie, Stowarzyszeniem Nauczycieli "Zdrowa Szkoła", IPN Kielce, Klubem Szachowym "Gambit", Klubami Sportowymi "Kalmar" oraz "Juwenta", Zarządem Okręgowym LOP w Kielcach, Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach.
Od początku swojego istnienia nasza szkoła jest liczącą się placówką oświatowo-kulturalną w środowisku.

Atutem Szkoły Podstawowej nr 11 jest doskonała baza sprzętowa. Placówka posiada 20 sal do zajęć dydaktycznych wyposażonych w tablice interaktywne, salę gimnastyczną, świetlicę ze stołówką zapewniającą ciepły posiłek, bibliotekę i czytelnię wraz z Centrum Multimedialnym, 2 sale komputerowe oraz pomieszczenia administracyjne i gospodarcze przystosowane do pełnej realizacji procesu edukacyjnego. Bogate zestawy pomocy dydaktycznych, nie tylko zdobią szkolne pomieszczenia, ale przede wszystkim jednak stanowią cenny materiał poglądowy wykorzystywany podczas zajęć z przedmiotów ogólnych. Szkoła dysponuje wymiarową salą gimnastyczną z dobrze wyposażonym zapleczem (szatnie, magazyny), boiskami do piłki nożnej, koszykowej, siatkowej i tenisa ziemnego. Na terenie szkolnym znajdują się też obiekty lekkoatletyczne.

Zgodnie z wymogami współczesności SP 11 wykorzystuje w swej pracy nowoczesny sprzęt komputerowy. Na wyposażeniu placówki znajdują się dwie pracownie komputerowe, w których uczymy informatyki i prowadzimy zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem komputera. Pierwsza z nich to  nowatorska pracownia wyposażona w 15 terminali  pracujących od połowy marca 2018 r. wspierana Officem 365 dla Edukacji, natomiast druga to 15 komputerów PC pracujących w domenie pozyskana  z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Ponadto w budynku szkoły w bibliotece od września 2017 r istnieje również Centrum Multimedialne z 4 nowymi komputerami na potrzeby uczniów. Uczniowie mają możliwość korzystania z w/w pomieszczeń i sprzętu pod opieką nauczycieli zgodnie z ustalonym harmonogramem zajęć pozalekcyjnych. Pod opieką nauczycieli uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania, a także organizować życie kulturalne. Bogato wyposażona biblioteka udostępnia uczniom swój księgozbiór każdego dnia nauki szkolnej.

Szczegółowa ilość pomieszczeń w budynku

Pracownie: - ilość - 22 wyposażonych w tablice interaktywne

• Pracownie dla klas pierwszych - 2
  • Pracownie dla klas drugich - 1