Zakończyliśmy etap przyjmowania zgłoszeń do klasy dwujęzycznej. Jutro, tj. 16. maja 2024r. kandydaci przystąpią do Testu Predyspozycji Językowych. Zapraszamy o 13.00 w budynku Ekoszkoły.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Misja szkoły

W sercu pięknej krainy, w pobliżu najstarszych gór Europy żył sobie młody człowiek … Kochał swój region i kraj, utożsamiał się z jego historią i tradycją. Miał jednak umysł poszukujący, wykraczający daleko poza wszystkie granice, czuł się mocno związany z narodami zamieszkującymi stary kontynent – Europę. Pragnął z nimi nawiązywać przyjacielskie kontakty i komunikować się z nimi w jednym języku.  Zachwycał się pięknem przyrody i czuł się za nią odpowiedzialny. Wkrótce dołączyli do niego inni. Każdy z nich był na swój sposób samodzielny, kreatywny, miał swoje zainteresowania, talenty i pasje. Inspirowani przez swoich mentorów, tworzą społeczność, w której szanują prawa każdego do odmienności myśli, poglądów, wyboru dróg życiowych, w której każdy z nich czuje się bezpiecznie. Integracja to słowo klucz, które przyświeca im w codziennym działaniu. Współpraca motywuje ich do ciągłego i wszechstronnego rozwoju, w którym posługiwanie się językami obcymi zajmuje istotne miejsce. Poznają rówieśników z innych krajów, którzy tak jak oni pragną nawiązywać relacje przyjaźni i współpracy. Mają wspólny cel: zdobyć wiedzę i kompetencje pozwalające zmierzyć się z różnymi wyzwaniami, nierzadko przekraczając swoje ograniczenia. Rozwijanie talentów, zainteresowań oraz pasji zajmuje im wiele czasu ale daje mnóstwo satysfakcji.

Kiedy każdy z nich wyruszy swoją drogą, będzie miał świadomość własnej wartości i będzie czuł ciągłą potrzebę rozwoju. Będzie wrażliwy i odpowiedzialny za siebie i innych, ale przede wszystkim będzie czuł się współobywatelem tego świata.

Ci młodzi ludzie są naszymi uczniami, a my – ich nauczyciele, OTWIERAMY PRZED NIMI ŚWIAT!

Uczymy, prowokujemy do refleksji, szukamy twórczych rozwiązań i odważnego stawiania znaków zapytania zamiast kropek. Intensywna nauka języka angielskiego wzbogaca proces dydaktyczny i otwiera naszym uczniom nowe możliwości codziennego  porozumiewania się zarówno w mowie, jak i w piśmie.

Data dodania: 2021-04-09 09:55:00
Data edycji: 2021-04-12 20:12:14
Ilość wyświetleń: 685
Motto
naszej
szkoły

“Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”

Janusz Korczak

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Kącik ucznia

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej