Zakończyliśmy etap przyjmowania zgłoszeń do klasy dwujęzycznej. Jutro, tj. 16. maja 2024r. kandydaci przystąpią do Testu Predyspozycji Językowych. Zapraszamy o 13.00 w budynku Ekoszkoły.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Wycieczka integracyjna klasy dwujęzycznej

12.10.2021r. klasa 7dw dwujęzyczna pojechała na swoją pierwszą wspólną wycieczkę w Beskid Śląski. Dzisiaj zdobyli szczyt Skrzyczne. Nie było łatwo?, w końcu wychowawca jest opiekunem SKKT i wędrówki górskie są Jego hobby. Jak widać i pogoda i humory uczestnikom dopisywały. Jutro drugi dzień wycieczki.

Drugi dzień wycieczki klasa 7dw rozpoczęła od zwiedzania Fortu "Wędrowiec" w Węgierskiej Górce. Kolejny punkt programu wycieczki klasy dwujęzycznej to góra Szyndzielnia, która przywitała uczniów iście zimową aurą, a mgła ograniczała znacznie widoczność... ale w dobrym towarzystwie kto by się takimi rzeczami przejmował!

Dodatkowym punktem programu wycieczki klasy 7dw było zwiedzanie zabytkowej kopalni w Tarnowskich Górach. Przez prawie dwie godziny uczniowie chodzili po ciemnych, ciasnych korytarzach kopalni. Jedną z większych atrakcji był prawie 300 metrowy podziemny spływ łodziami w zalanym chodniku. Zwiedzanie odbywało się oczywiście w języku angielskim. A co ciekawe nasi uczniowie byli pierwszym przypadkiem w historii muzeum, że w języku obcym była oprowadzana klasa dwujęzyczna, bo tak do tej pory oprowadzano tylko obcokrajowców. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem wiedzy i sposobu oprowadzania przez cudowną Panią Przewodnik. Teraz czas wracać do domu. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie całą wycieczkę na długo zachowają w pamięci.

Data dodania: 2021-10-12 19:39:13
Data edycji: 2021-10-15 10:13:15
Ilość wyświetleń: 665
Motto
naszej
szkoły

“Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”

Janusz Korczak

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Kącik ucznia

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej