Zakończyliśmy etap przyjmowania zgłoszeń do klasy dwujęzycznej. Jutro, tj. 16. maja 2024r. kandydaci przystąpią do Testu Predyspozycji Językowych. Zapraszamy o 13.00 w budynku Ekoszkoły.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

„FIRST STEP TO EUROPE – boosting active citizenship among youth in small cities”

28. marca 2022 uczniowie klasy 7dw (dwujęzycznej) wraz z p. Magdalena Majchrzyk gościli niezwykłych gości. Byli to przedstawiciele trzech krajów: Włoch, Grecji i Bułgarii, uczestnicy projektu „FIRST STEP TO EUROPE – boosting active citizenship among youth in small cities” w ramach Programu Erasmus+ – Akcja Kluczowa 2 – Small Scale Partnership in the field of youth, którzy właśnie przebywają w Starachowicach.
Trzy przedstawicielki Włoch przeprowadziły warsztaty wykorzystania niepotrzebnych t-shirtów. Pokazały w jaki sposób wykonać z nich torby na zakupy.
Była to świetna okazja dla naszych uczniów klasy dwujęzycznej do poznania młodych ludzi z innych krajów Europy, komunikacji w języku angielskim oraz poznania metod ochrony środowiska naturalnego.
Podczas warsztatów wszyscy ich uczestnicy mogli swobodnie rozmawiać na różne tematy, które wynikały z wykonywanego zadania.
Należy wspomnieć, że goście, którzy przybyli do naszej szkoły, realizują projekt, którego głównym celem jest budowanie silnego i długofalowego partnerstwa organizacji pozarządowych zajmujących się integracją społeczną młodych ludzi z mniejszych miast oraz zachęcanie młodych ludzi do inwestowania w swoje lokalne społeczności, aby uczestniczyć w edukacji pozaformalnej i szerzyć wiedzę o Unii Europejskiej.
W każdym z krajów przewidziane są wizyty studyjne, zapoznające z instytucjami działania młodych oraz ich otoczeniem. Ważnym wydarzeniem będą także „Festiwale młodzieży”. Będą one wypełnione wieloma rozwijającymi się warsztatami międzykulturowymi na temat wartości europejskich i najważniejszych priorytetów UE. Podczas inicjatyw młodzi ludzie będą także generować pomysły, które mogą zostać zrealizowane w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Odbędą się również różnego rodzaju panele dyskusyjne dotyczące edukacji, ekologii, mediów czy bieżących wydarzeń, a także rozmowy z ekspertami.
Głównymi rezultatami projektu będzie zwiększenie potencjału organizacji partnerskich, wzajemne uczenie się od siebie, poprzez rozwiązywanie problemów, wymianę doświadczeń, wzajemne inspirowanie, wymianę kontaktów, świadomość współpracy, w kontekście różnic kulturowych, poczucie wspólnego celu, solidarności.
Uczniowie naszej klasy dwujęzycznej mieli świetną okazję, aby poznać uczestników tego projektu z Włoch, Grecji i Bułgarii, a przy okazji porozmawiać o możliwościach wykorzystywania surowców wtórnych w celu ochrony naszej planety - Ziemi. W efekcie spotkania, każdy uczeń stworzył sobie świetną torbę na zakupy.
Galeria zdjęć:
https://sp11.starachowice.eu/first-step-to-europe-boosting-active-citizenship-among-youth-in-small-cities,354,pl
 
Data dodania: 2022-04-19 20:36:36
Data edycji: 2022-04-19 20:38:34
Ilość wyświetleń: 365
Motto
naszej
szkoły

“Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”

Janusz Korczak

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Kącik ucznia

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej