82 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ I OBRONY STARACHOWIC

We wtorek,  7 września br. w ramach obchodów 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej i Obrony Starachowic uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, składali kwiaty pod Pomnikiem "Obrońcom Starachowic'' oraz uczestniczyli w koncercie patriotycznym ,,Póki Polska żyje w Nas'' Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej pod dyrekcją ppłk Leszka Mieczkowskiego z udziałem solistów: Natalii Zabrzeskiej - Borowiec i Wacława Wacławiaka. Ponadto w szkole przygotowano wystawy upamiętniające Obronę Starachowic z 6 września 1939r. przypominające, że  dzięki odwadze mieszkańców miasta i wykorzystaniu do walki  armat, tzw. boforsów udało się wyprzeć oddziały niemieckie ze Starachowic. Niestety, już 8 września Niemcy wkroczyli ponownie i  pozostali w naszej miejscowości aż do 17 stycznia 1945r.  Przywołując tamte wydarzenia oddaliśmy hołd obrońcom Ojczyzny, a zarazem starachowiczanom, którzy walcząc o Polskę zginęli w obronie naszego miasta.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!!!

Data dodania: 2021-09-13 19:43:08
Data edycji: 2021-09-21 09:29:37