9 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POLSKI NASZYCH KOSZYKAREK

Po zwycięstwie w Finale Wojewódzkim w Koszykówce Dziewcząt nasza drużyna reprezentowała województwo świętokrzyskie w Mistrzostwach Polski w Jeleniej Górze.
Patronatem honorowym nad reprezentowaniem województwa świętokrzyskiego w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt organizowanym przez Stowarzyszenie Eko School w Starachowicach objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.
Finał Igrzysk odbywał się w dniach 2 - 4.06.2023 r. w Jeleniej Górze. W Mistrzostwach Polski wzięło udział 12 finalistów rozgrywek wojewódzkich. Drużyny zostały podzielone na 4 grupy. Nasza drużyna grała mecze grupowe z Gorzowem Wielkopolskim, Mistrzem Polski sprzed roku i mistrzem Warszawy i województwa mazowieckiego. Po trudnych i niestety przegranych meczach znaleźliśmy się w grupie drużyn walczących o miejsca 9 – 12. SP 11 Starachowice, Bochnia – mistrz województwa małopolskiego, Błażowa – mistrz województwa podkarpackiego i gospodarz Jelenia Góra – mistrz województwa dolnośląskiego.
Nasza drużyna w tym momencie spisała się wspaniale i wygrała tą rywalizację zajmując pierwsze miejsce w grupie i tym samym zdobyła 9 miejsce.
Naszą drużynę reprezentowały:
KLAUDIA BIES – kapitan, ADRIANNA KOSNO, PATRYCJA GOZDEK, NATALIA KOT, ZUZANNA MALICKA, LENA SKRZYNIARZ, WIKTORIA PETRUS, MAJA NAMIEL.
Trenerem drużyny był SŁAWOMIR CZAJA.
W opiece nad drużyną pomagał mu II Trener Mirosław Miśkiewicz.
Wyjazd na Mistrzostwa Polski był bardzo kosztowny i by się nie odbył gdyby nie hojni sponsorzy.
Strategicznymi sponsorami byli: BANK SPÓŁDZIELCZY W STARACHOWICACH i NSZZ „SOLDARNOŚĆ” PRACOWNIKÓW OŚWIATY I WYCHOWANIA W STARACHOWICACH.
Sponsorami którzy wydatnie przyczynili się do startu w mistrzostwach byli: Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach, Urząd Miejski w Starachowicach, Prezesi Zarządu Firmy KROBEL-BUD Sp. z o.o. p. Zbigniew Kroczek i p. Damian Zięba, firma p. Krzysztofa Sokoła SOKÓŁ IT – obsługa informatyczna firm, p. Tadeusz Kasperek właściciel firmy AUTO ZŁOM – KOSZARY oraz p. Kazimierz Żyła właściciel firmy KAJTEK – KASACJA POJAZDÓW w Radomiu.
Start w Mistrzostwach Polski przyniósł wiele pozytywnych wrażeń naszej drużynie i pokazał jak motywacja może pomagać w rozwoju osobowości i charakteru.

Data dodania: 2023-06-19 10:14:42
Data edycji: 2023-06-19 10:16:47