Erasmus+ Krótkoterminowe szkolenie kadry C2

W dniach 20-26 marca 2022 r. Szkoła Podstawowa Nr 11 im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” (SP 11) ramach realizowanego projektu Erasmus+, gościła nauczycieli z Łotwy i Turcji. Projekt „Szkoły wolne od gniewu” jest realizowany od 2020 r. i jego celem jest przeprowadzenie działań i szkoleń dotyczących przeciwdziałania złości i agresji wśród uczniów.
Uroczyste powitanie gości miało miejsce w dniu 21 marca w SP 11. Pan dyrektor Krzysztof Rokita przywitał przybyłych gości, przedstawicieli władz lokalnych, mediów, nauczycieli i uczniów. Ze szkoły partnerskiej w Łotwie przybyli nauczyciele Anita Kanca i Janis Pamiljans, a ze szkoły partnerskiej w Turcji dyrektor Tuncay Altun i jego zastępca Ismail Alabay. Chór szkolny zaśpiewał hymn szkoły oraz „Odę do radości”, a następnie goście obejrzeli prezentację polskiego tańca – poloneza w wykonaniu uczniów klasy 8c. W trakcie uroczystości głos zabrał wiceprezydent Starachowic ds. społecznych p. Marcin Gołębiowski, który powitał gości i pogratulował dyrekcji, nauczycielom i uczniom SP 11 zaangażowania w inicjatywy o charakterze międzynarodowym.
Po uroczystym powitaniu nasi goście zwiedzili szkołę i mieli okazję porozmawiać z uczniami i nauczycielami. Odbyła się również rozmowa dotycząca realizacji zadań w ramach projektu. Po południu gości zaproszono na spacer po mieście i zwiedzanie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Data dodania: 2022-04-04 07:40:50
Data edycji: 2022-04-04 07:45:26