Erasmus+ Krótkoterminowe szkolenie kadry C2 – pierwszy dzień szkolenia

Kolejny dzień wizyty nauczycieli ze szkół partnerskich w Turcji i Łotwie rozpoczął się od wizyty gości w kilku salach lekcyjnych. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali upominki dla uczniów w szkołach partnerskich w postaci plakatów, listów i krótkich prezentacji klas, a nawet piosenek. Nasi goście złożyli wizytę klasom: 2ai, 2b, 3c, 4ai, 5ai, 6a, 7dw, 8b, 8c. Tego dnia uczniowie zorganizowali „Dzień bez plecaka” i swoje podręczniki przynieśli w różnych pomysłowych pojemnikach. Naszym gościom bardzo podobały się kreatywne pomysły dzieci.
Nauczyciele SP 11 przygotowali warsztaty, w trakcie których nasi goście wraz z nauczycielami i uczniami naszej szkoły poznali wiele praktycznych rozwiązań dotyczących walki z gniewem, a przy tym mieli okazję pracować w międzynarodowym zespole.
Pierwsze warsztaty, w dniu 22 marca 2022 r. przygotowała p. Justyna Adach i p. Daria Jarosz. W części teoretycznej omówione zostały zagadnienia: Jak narasta gniew? Powody wzrostu gniewu u uczniów. Fizyczne i emocjonalne oznaki złości u dzieci. Rady jak zachęcić uczniów do pisania pamiętnika „Jak radzić sobie z gniewem? Techniki radzenia sobie z emocjami pokazane w scenkach. Jak zastąpić zachowania agresywne wykorzystując komunikację i postawę asertywną.
W dwóch grupach wraz z nauczycielami z Łotwy, Turcji i Polski pracowali uczniowie klasy 6a: Kornelia Koczubiej, Zosia Pająk, Karolina Wolf, Patryk Choroś i Konrad Siara.
Najwięcej zabawy dostarczyła nam praca nad scenkami, w trakcie których udało nam się rozwiązać wiele sytuacji konfliktowych w wesoły sposób.
Na zakończenie warsztatów p. Daria Jarosz przeprowadziła wspólną naukę tańca – belgijki, który na dobre przełamał bariery językowe i kulturowe. W ramach poznawania nowych technik relaksacyjnych p. wicedyrektor Agnieszka Pachocka zorganizowała warsztaty wyplatania serc z papierowej wikliny.
Po południu goście zwiedzili zalew i klasztor w Wąchocku oraz skosztowali polskich potraw przygotowanych przez nauczycieli naszej szkoły.

Data dodania: 2022-04-04 07:46:42
Data edycji: 2022-04-04 07:50:41