Erasmus+ 'Peaceful Schools with anger-free classes'.

Delegacja nadzej szkoły w składzie: pani wicedyrektor Agnieszka Pachocka Magdalena Majchrzyk - nauczyciel języka angielskiego oraz uczennice: Klaudia Bies, Klaudia Leszczyńska, Kornelia Koczubiej, Julia Grunt i Anna Rokita od 27 lutego biorą udział wyjeździe do szkoły partnerskiej we Włoszech. Na miejscu spotkali się partnerzy ze wszystkich pięciu krajów bioracych udział w projekcie Erasmus+ 'Peaceful Schools with anger-free classes'. Pierwszy dzień krótkoterminowej wymiany uczniowskiej w Instituto Comprensivo „Santa Margherita” we Włoszech w ramach realizacji projektu rozpoczął się od serdecznego powitania przez dyrektor szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców. Uroczystość otwarcia przygotowali najmłodsi uczniowie. Mogliśmy zobaczyć tradycyjne tańce wykonywane na zewnątrz budynku szkoły przez uczniów w tradycyjnych strojach. Później przenieśliśmy się do dużej sali, gdzie mogliśmy zobaczyć i usłyszeć występy muzyczne z wykorzystaniem różnych instrumentów. Piosenki śpiewane i grane przez młodych artystów były bardzo profesjonalne i wzruszające.
Po uroczystości nasi uczniowoe i nsuczuciele rozpoczęli warsztaty. Tematem była „Arteterapia”. Po krótkim ćwiczeniu relaksacyjnym i prezentacji rozpoczęliśmy ćwiczenia praktyczne. Polscy nauczyciele i uczniowie przygotowali sześć różnych grup, w których uczniowie i nauczyciele ze szkół partnerskich pracowali z różnymi technikami plastycznymi. Trochę szkicowaliśmy, uczyliśmy techniki origami, lepiliśmy z masy solnej, kolorowaliśmy kolaże XL, robiliśmy bransoletki makramami i ozdabialiśmy drewniane elementy techniką decoupage. Po miłej pracy każda z grup zaprezentowała swoje piękne dzieła sztuki.
Po południu wybraliśmy się na wycieczkę z przewodnikiem po Mesynie, podczas której mogliśmy poznać historię Mesyny i Sycylii oraz podziwiać piękne widoki. To był piękny dzień!
Data dodania: 2023-03-02 19:24:46
Data edycji: 2023-03-02 19:28:00