Erasmus+ „PROSLIFE – Promoting Sustainable Lifestyles”

W dniach 4-9 marca trójka nauczycieli z naszej szkoły: p. Agnieszka Jasztal-Rdzanek, p. Magdalena Majchrzyk i p. Artur Turaj, wzięła udział w mobilności w ramach realizowanego projektu Erasmus+ „PROSLIFE – Promoting Sustainable Lifestyles”. To wydarzenie odbyło się w malowniczym miasteczku Slavonski Brod w Chorwacji, gdzie spotkali się wszyscy partnerzy, realizujący projekt. Oprócz gospodarzy i przedstawicieli naszej szkoły, w gronie uczestników znaleźli się również nauczyciele ze szkół partnerskich z Turcji i Litwy.
Projekt, nad którym pracujemy, ma na celu podniesienie świadomości nauczycieli szkół podstawowych w kwestii zrównoważonego rozwoju. Tworzymy innowacyjną platformę szkoleniową, która umożliwi dostęp do bogatego materiału edukacyjnego związanego z tematem zrównoważonego rozwoju. W ramach realizacji projektu opracowaliśmy już model pedagogiczny platformy oraz wyodrębniliśmy moduły i submoduły szkoleniowe. Teraz przed nami kolejny etap - opracowanie treści merytorycznych, które wzbogacą naszą platformę.
Nie tylko praca nad projektem wypełniła nasze dni. Mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystym powitaniu w szkole goszczącej. Była to doskonała okazja do poznania zwyczajów kulturowych każdego kraju partnerskiego, interakcji z uczniami oraz udziału w seminarium na temat zrównoważonego transportu oraz warsztatach ekologicznych. Poza pracą w szkole, odwiedziliśmy również malownicze miasta takie jak Zagrzeb, Osijek czy Dakovo. Nie mogliśmy także odmówić sobie spaceru do Bośni i Hercegowiny, która znajduje się po drugiej stronie rzeki przepływającej przez Slavonski Brod. Ostatniego dnia naszego pobytu mieliśmy zaszczyt odwiedzić Urząd Miasta, gdzie zostaliśmy uroczyście przyjęci przez p. wiceburmistrz.
Wszystkie cenne doświadczenia, które zdobyliśmy podczas tego wyjątkowego wyjazdu, z pewnością znajdą swoje odzwierciedlenie w naszej codziennej pracy, przyczyniając się do jeszcze lepszego przygotowania naszych uczniów do życia w międzynarodowej społeczności.
Data dodania: 2024-03-18 11:07:05
Data edycji: 2024-03-18 11:08:19