Europejski Dzień Języków Obcych

W dniu 30 maja w Szkole Podstawowej nr 11 świętowano Europejski Dzień Języków Obcych zorganizowany przez nauczycieli języków angielskiego i niemieckiego. Z tej okazji uczniowie klas 4-8 przygotowali stanowiska tematyczne poświęcone wylosowanemu wcześniej krajowi (4ai- Irlandia, 4b- Grecja, 4c- Wielka Brytania, 5ai- Portugalia, 5b- Rumunia, 6a- Łotwa, 7a- Niemcy, 7b- Ukraina, 7c- Włochy, 7dw- Turcja, 8a- Czechy, 8b- Francja, 8c- Hiszpania). Wszystkie stanowiska były udekorowane w barwy narodowe danego kraju, ciekawe informacje o krajach w formie plakatów, na stolikach pojawiły się symbole narodowe, pamiątki oraz tradycyjne potrawy, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem J. Uczniowie szkoły mieli okazję zapoznać się z popularnymi zwrotami w różnych językach i spróbować różnych potraw, jak hiszpańskiej zupy  gazpacho, greckiej sałatki i owoców oraz kurabiedes – greckich maślanych ciasteczek, angielskiej herbatki i muffinek, włoskiej pizzy, portugalskich pasztecików rybnych, francuskich croissantów, łotewskich placków ziemniaczanych, sałatki i ciasta, czeskich knedliczków i słodkich przekąsek, tureckich słodkości, ukraińskiej herbaty i babeczek, niemieckich żelek Harribo oraz wiele innych.

Podczas świętowania uczniowie obejrzeli występ uczennic z klasy 5ai w piosence „Somebody” Sary James (Aleksandra Skiba- śpiew, Liliana Dula, Anna Kotowicz, Oliwia Wójcik- taniec), przedstawienie „Turnip”/ „Rzepka” Juliana Tuwima w wykonaniu uczniów klasy 7dw pod opieką p. Iwony Ambroszczyk oraz prezentację klasy 4b w piosence „Panie Janie” w kilku językach przygotowanych przez p. Magdalenę Sławską-Opozdę. Reprezentacje klas ósmych wzięły dodatkowo udział w krótkim quizie wiedzy o Unii Europejskiej, w którym zwyciężyła grupa uczniów z klasy 8c.

W trakcie uroczystości odbyło się również wręczenie nagród w przeprowadzonym wcześniej Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego CHAMPION OF ENGLISH, które wręczyła p. Agnieszka Jasztal-Rdzanek.

Uroczystość poprowadziły uczennice klasy 8a- Aleksandra Pedrycz i Mirella Majchrzyk.

Data dodania: 2022-06-07 09:23:02
Data edycji: 2022-06-07 09:25:07