I Międzynarodowy Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pocka

Zarząd Główny Stowarzyszenia  Pamięci Jana Pocka zaprasza uczniów klas  V-VIII szkół podstawowych i  uczniów szkół ponadpodstawowych  oraz osoby dorosłe do wzięcia udziału   w I Międzynarodowym Konkursie Recytatorskim Poezji Jana Pocka.

Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania poezją Jana Pocka, najwybitniejszego w dziejach literatury polskiej poety chłopskiego, którego 50 rocznicę śmierci obchodzimy w bieżącym roku.

Prosimy o zapoznanie nauczycieli i uczniów z regulaminem konkursu. Chętni uczniowie zgłaszają chęć wzięcia udziału w konkursie swoim nauczycielom języka polskiego. Nauczyciele udzielą dalszych wskazówek.

Regulamin I Międzynarodowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Jana Pocka w Kaleniu

1. W konkursie uczestniczyć mogą uczniowie klas (5-8) szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych i osoby dorosłe z kraju i zagranicy, także legitymujące się Kartą Polaka.

2. Repertuar obejmuje poezję Jana Pocka.

3. Każdy uczestnik prezentuje dwa wiersze Jana Pocka.

4. Łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 5 min.

5. Prezentację ocenia powołane przez organizatorów jury wg następujących kryteriów: - dobór repertuaru,

- interpretacja tekstu,

- kultura słowa, - ogólny wyraz artystyczny.

Każde kryterium podlega ocenie oddzielnie od 1 do 6 punktów.

6. Uczestnicy, którzy chcą wziąć udział w tym konkursie, mogą nagrać swoją recytację telefonem lub kamerką komputerową, a filmik przesłać do nas drogą elektroniczną lub pocztową (na nośniku elektronicznym).

Zgłoszenie odbywa się poprzez wysłanie pocztą karty uczestnika, zgody na przetwarzanie danych osobowych i filmiku na adres:

Stowarzyszenie Pamięci Jana Pocka

Zarząd Główny

Kaleń 3

24-173 Markuszów

powiat Puławy

woj. lubelskie

na e-mail: zgspjp.pocek@gmail.com

Zgłoszenia przyjmujemy w nieprzekraczalnym terminie do dn. 24.05.2021 r. (liczy się data stempla pocztowego).

7. Spośród uczestników konkursu wyłonionych zostanie 7 finalistów na poziomie szkół podstawowych, tyle samo na poziomie szkół ponadpodstawowych i taka sama liczba w kategorii osób dorosłych. 21 osobowa grupa recytatorów zostanie zaproszona do udziału w finale, który odbędzie się w Kaleniu, w ramach obchodów 50-tej rocznicy śmierci Jana Pocka.

Uwaga! W sytuacji pandemii, organizatorzy dopuszczają rozstrzygnięcie konkursu bez udziału finalistów, a nagrody zostaną wysłane pocztą. Lista osób nagrodzonych będzie ogłoszona na stronie Stowarzyszenia www.pocek.pl

Wszyscy uczestnicy finału i ich opiekunowie otrzymają dyplomy i książki. Laureaci otrzymają dodatkowe nagrody finansowe i dyplomy.

Werdykt jury jest niepodważalny.

8. Uczestnicy finału i ich opiekunowie pokrywają koszty dojazdu, wyżywienia i noclegów. PRZYKŁADOWA BIBLIOGRAFIA

1. Pocek J.: Poezje, Warszawa – Lublin, 2017.

2. Pocek J.: Poezje, Lublin, 1984.

3. Pocek J.: Poezje wybrane, Warszawa, 1973.

4. Pocek J.: Zgrzebne pieśni, Łódź, 1947.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ODBĘDZIE SIĘ 14.06.2021 R. O GODZ. 11.00 W KALENIU.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Data dodania: 2021-04-10 23:53:23