II Edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „Teen Win”

W dniu 19 marca, w Szkole Podstawowej Nr 11 w Starachowicach, rozegrana została II Edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „Teen Win” dla uczniów klas szóstych. Prestiżowy turniej zyskał hojne wsparcie Prezydenta Miasta Starachowice, p. Marka Materka, oraz Starosty Powiatu Starachowickiego, p. Piotra Ambroszczyka. Partnerstwo w organizacji konkursu objęła także pani Marta Szymańska-Baran, właścicielka szkoły językowej SPEAK OUT, która ufundowała główną nagrodę - roczny kurs języka angielskiego.
Głównymi organizatorkami wydarzenia były p. Agnieszka Pachocka, wicedyrektor szkoły, oraz nauczycielki języka angielskiego: p. Magdalena Majchrzyk, p. Agnieszka Jasztal-Rdzanek i p. Magdalena Sławska-Opozda. Konkurs miał na celu nie tylko promowanie języka angielskiego i kultury anglosaskiej, lecz także sprawdzenie ogólnego poziomu wiedzy uczniów z terenu powiatu starachowickiego na poziomie A2/B1.
Do rywalizacji przystąpiło 33 uczniów z 10 szkół z naszego powiatu. Podczas testu uczestnicy zostali zaskoczeni wizytą księżnej Cambridge, Kate Middleton, która dzięki sztucznej inteligencji pojawiła się na ekranie, przekazując im pozdrowienia w języku angielskim.
Po zakończeniu testu, komisja powołana przez dyrektora SP 11, p. Krzysztofa Rokitę, przystąpiła do oceny arkuszy, dając uczniom okazję na przyjemne spędzenie czasu, zwiedzanie nowej części EkoSzkoły, poczęstunek oraz uczestnictwo w grach i zabawach prowadzonych przez uczniów klas dwujęzycznych ze szkoły Podstawowej Nr11. Uczniowie tańczyli wspólnie belgijkę, taniec turecki i makarenę, tworząc wirującą symfonię kultur. W oczekiwaniu na wyniki konkursu, nie było miejsca na nudę. Wszyscy doskonale się bawili i integrowali, jakby całe to wydarzenie było jednym wielkim festiwalem przyjaźni. Nad całą zabawą czuwał Borys Baran, uczeń klasy dwujęzycznej, który poprowadził grę w Mafię oraz inne zabawy. Śmiech i radość towarzyszyły uczniom przez cały czas. Takie chwile są dla naszej społeczności czymś naturalnym. W klasach dwujęzycznych, uczymy się poprzez zabawę, integrując różnorodność kulturową i językową. To nie tylko nauka, to także pasja, radość i wspólna przygoda.
Po analizie, jury wyłoniło zwycięzców: I miejsce zajął Nikodem Krzoski ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Jana Piwnika Ponurego w Starachowicach, II miejsce przypadło Bartoszowi Spadło z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szerzawach, a III miejsce zdobył Gabriel Grądziak ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej. Dodatkowo, wyróżnienia otrzymali Maria Górecka ze Szkoły Podstawowej w Stawie Kunowskim oraz Maja Ziółek ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Jana Piwnika Ponurego w Starachowicach.
Zwycięzcy otrzymali vouchery do wykorzystania w popularnej księgarni, a wszyscy uczestnicy konkursu zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami. Podczas ceremonii wręczania nagród głos zabrał wiceprezydent, p. Marcin Gołębiowski, który pogratulował uczniom wysokich wyników i zdolności językowych.
Wydarzenie to zainaugurowało kolejny, czwarty już nabór do klasy siódmej dwujęzycznej w naszej szkole. Rekrutacja potrwa do 14.05. Warto podkreślić, że w Szkoła Podstawowa nr 11 im. mjr. Jana Piwnika "Ponurego" w Starachowicach w bieżącym roku szkolnym wdrożyliśmy innowację dwujęzyczności od klasy czwartej, a od września, taką szansę otrzymają również uczniowie klasy pierwszej.
Dwujęzyczność obok edukacji ekologicznej i integracji to główny kierunek kształcenia i rozwoju naszych uczniów, a Wielki Test Języka Angielskiego " Teen Win" na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń edukacyjnych powiatu starachowickiego.
Wielkie gratulacje dla zwycięzców oraz życzenia sukcesów dla wszystkich uczestników II edycji. Zapraszamy na III edycję już za rok!
Data dodania: 2024-03-21 10:59:21
Data edycji: 2024-03-21 11:00:32