Interaktywna lekcja muzyki na koncercie

W dniu 12.01.2023 uczniowie naszej szkoły gościli Duet Perkusyjny GROOVE MASTERS w składzie Jan Pawlak – wibrofonista, kompozytor i Piotr Papierski – perkusista. Panowie zagrali dla nich dwa koncerty perkusyjne. Pierwszy przeznaczony był dla uczniów z klas I –IV „Rytmicznym krokiem przez świat muzyki”. Podstawą tego koncertu była muzyka z bajek i filmów dla dzieci, w czasie programu uczniowie rozpoznawali znane melodie i poznawali nowe utwory w konwencji podróży przez różne kontynenty. Drugi program przeznaczony dla klas V – VIII „Z perkusją dookoła świata” prezentował przeboje muzyki poważnej, oraz znane utwory rozrywkowe w nowej perkusyjnej odsłonie. Podczas obu koncertów słuchacze byli angażowani do udziału w quizach i konkursach, które pozwoliły im na zanurzenie się w świecie muzyki oraz na poznanie instrumentów perkusyjnych, o istnieniu których dotąd nie wiedzieli. Nie wszyscy wiedzieli, że istnieją np.: rainmaker, sampler perkusyjny, flexatone, vibraslap. Z rozmów, które odbywały się po koncertach na korytarzach szkoły ,można było wnioskować, że były one bardzo udane. Koncerty dla uczniów Jedenastki zorganizowało Biuro Koncertowe „WIRTUOZ” z Łodzi.

Data dodania: 2023-01-20 07:21:43
Data edycji: 2023-01-20 07:24:36