Jasełka w naszej szkole

„Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan”. - cytat z Ewangelii świętego Łukasza, co roku przypomina nam o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii ludzkości, jakim było narodzenie Jezusa Chrystusa – Boże Narodzenie.

Te grudniowe święta sprawiają, że cały świat chociaż na chwilę się zatrzymuje. Każdy z nas z niecierpliwością czeka na ubieranie choinki, wigilijny stół, śpiewanie kolęd, łamanie się opłatkiem,  czy ogólnie - na możliwość spotkania się z rodziną. Wielu dorosłych przyzna, że wraz z upływem czasu czar świąt znika przykryty mgłą codziennych obowiązków. Nie da się ukryć, że niejeden chciałby wrócić do lat młodości, kiedy na każdym kroku zauważało się świąteczne akcenty, które łatwiej trafiały do świadomości i rozsiewały w niej miłą atmosferę oczekiwania.

Ciszę betlejemskiej Nocy i radość Narodzin przeżywaliśmy .  za przyczyną uczniów naszej szkoły, którzy wcielili się w postacie biblijne, wystawiając wyjątkowe przedstawienie artystyczno-wokalne, czyli Jasełka.

Kolejny raz Jasełka udowodniły, że w naszej szkole nie brakuje wspaniałych talentów. Uczniowie przygotowywali się z wielkim zaangażowaniem, pamiętając o powadze wydarzenia, jakim było przyjście na świat Zbawiciela.

Po części artystycznej Dyrekcja  szkoły pochwaliła występ młodych artystów oraz złożyla obecnym życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Data dodania: 2023-12-21 11:30:41
Data edycji: 2023-12-21 11:31:58