„Jedenastka” Mistrzem Województwa w koszykówce dziewcząt

13 kwietnia 2023r. w hali sportowej w Szkole Podstawowej nr11 im. mjra Jana Piwnika ‘’Ponurego’’odbył się Finał Wojewódzki w koszykówce dziewcząt rocznik 2008/2009 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Organizatorem zawodów był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy i Szkoła Podstawowa nr11 w Starachowicach. W zawodach wzięły udział: Szkoła Podstawowa Chybice, Szkoła Podstawowa nr 2 Stąporków, Szkoła Podstawowa nr 13 Skarżysko-Kamienna i Szkoła Podstawowa nr 11 Starachowice. Najpierw rozegrano dwa półfinały. W pierwszym z nich SP nr11 Starachowice wygrała z SP nr13 ze Skarżyska 42:10, a w drugim zespół z SP nr 2 ze Stąporkowa pokonał SP Chybice 15:12. Następnie rozegrano mecz o brązowy medal, w którym drużyna ze Skarżyska okazała się lepsza i pokonała Chybice 19:8. Pierwsze miejsce i złoty medal zdobyła SP nr11 ze Starachowic po zwycięskim meczu finałowym ze Stąporkowem 50:22. Tytuł Mistrza Województwa i złote medale wywalczyły: Bies Klaudia – kapitan drużyny, w skład której weszły Kosno Adrianna, Gozdek Patrycja, Malicka Zuzanna, Wolf Karolina, Kot Natalia, Sobota Alicja, Kordecka Maja, Petrus Wiktoria i Kosiarska Lena. Nagrodę w postaci statuetki dla najlepszej zawodniczki otrzymała kapitan drużyny, Klaudia Bies. Ze swoich podopiecznych może być dumny ich trener, pan Sławomir Czaja.
Data dodania: 2023-04-14 07:20:37
Data edycji: 2023-04-14 07:22:46