Klasy 3 poznają Polskę

15 listopada uczniowie klas 3 wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej w ramach programu "Poznaj Polskę ".
Pierwszym punktem wycieczki była wizyta na Zamku Królewskim w Chęcinach,gdzie pani przewodnik zapoznała nas z bogatą historią tego średniowiecznego obiektu. Uczniowie wspięli się także na jedną z baszt widokowych,niestety gęsta mgła uniemożliwiła im podziwianie panoramy Gór Świętokrzyskich. Największą atrakcją na zamku było jednak oglądanie dawnych narzędzi tortur oraz zakup pamiątek.
Następnie odwiedziliśmy Centrum Nauki Leonardo Da Vinci, w którym uczniowie aktywnie poznawali zagadnienia związane z budową i funkcjami życiowymi człowieka oraz jego rolą w przyrodzie. Korzystając ze zgromadzonych na wystawach urządzeń mogli sprawdzić np. swój refleks,siłę,a także zbadać działanie praw fizyki.
Podczas wyjazdu zwiedziliśmy także Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni,gdzie mogliśmy zobaczyć, jak wyglądało życie w ubiegłych stuleciach. Konstrukcja chat oraz zastosowanie wielu dawnych urządzeń stanowiło dla dzieci zagadkę, którą wyjaśniła im pani przewodnik. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach garncarskich,podczas których mogli lepić z gliny na kole garncarskim.
Naszą wycieczkę zakończyliśmy pysznym obiadem w restauracji " Kuźnia Smaków ".
Ciekawie spędzony czas oraz nowa wiedza stały się motywem prac plastycznych, wykonanych przez dzieci po powrocie.

Data dodania: 2022-11-20 07:45:10
Data edycji: 2022-11-20 07:50:11