Klasy pierwsze w odwiedzinach u Baby Jagi

10 czerwca uczniowie klas pierwszych wybrali się „w gości” do czarownic z Babyjagowa, pod Świętym Krzyżem. Mieszkająca tam Baba Jaga zdradziła nam wiele magicznych tajemnic i zaklęć i zapoznała z wieloma świętokrzyskimi legendami. Dzieci odwiedziły jaskinię Zbója Madeja, z której musiały wydostać się po drabinie, chatkę z piernika Jasia i Małgosi oraz chatkę na kurzej stopie, należącą do królowej czarownic Baby Jagi. Najodważniejsi przeszli również przez tunel strachu, pełen tajemniczych postaci i przerażających odgłosów. Dzięki swojej spostrzegawczości pierwszaki odnalazły wszystkie ukryte w obiekcie wskazówki czym zasłużyły na słodką nagrodę.

Po krótkiej przerwie udaliśmy się na spotkanie ze strażakiem, który prezentując sprzęt strażacki zachęcał do wyboru tego zawodu w przyszłości. Aby przekonać się o odwadze i sprawności przyszłych adeptów zaprosił ich do wykonania kilku zadań. Największy entuzjazm wzbudził udział w przelewaniu wody na czas, wyścigach węży strażackich, przeciąganiu liny oraz strącaniu kręgli strumieniem wody.

Po świetnej zabawie głodni mali strażacy zjedli pieczone kiełbaski i z uśmiechem na twarzach wrócili do Starachowic.

Mimo gróźb Baby Jagi nikt nie wylądował w kotleJ

Data dodania: 2021-06-17 16:06:25