''Laboratoria przyszłości''

W Szkole Podstawowej nr 11 w Starachowicach w ramach programu "Laboratoria przyszłości" zakupiono wiele maszyn, urządzeń oraz materiałów, służących rozszerzeniu oferty edukacyjnej dla naszych uczniów. Wyposażono pomieszczenia w niezbędny sprzęt i meble, podzielono je na dwie strefy, które roboczo noszą nazwy: strefa "czysta" i strefa "brudna". W strefie "czystej" prowadzone są zajęcia krawieckie i zajęcia z robotyki. Znajdują się tu również urządzenia służące do obserwacji oraz filmowania. W strefie "brudnej" znajdują się maszyny i urządzenia służące do obróbki drewna i metalu, m.in. do cięcia, szlifowania, wiercenia. Strefa ta posiada również tzw. zaplecze, w którym umieszczone są maszyny używane ze względów bezpieczeństwa, tylko i wyłącznie pod nadzorem nauczyciela.
W ramach zajęć dodatkowych, które prowadzą:
- p. Artur Turaj - zajęcia praktyczno - techniczne,
- p. Zbigniew Saramak - zajęcia z robotyki,
- p. Agnieszka Pachocka - zajęcia krawieckie,
uczniowie mogą zdobywać nowe umiejętności.
"Laboratoria przyszłości" odwiedzają również uczniowie w ramach lekcji techniki, informatyki, przyrody i geografii.
W trakcie zajęć krawieckich uczniowie poznali już budowę i zasadę działania maszyn do szycia, wszystkie rodzaje ściegów oraz kilka rodzajów szwów.
Wkrótce zaczynamy już "prawdziwe" szycie. W pierwszej kolejności planujemy wykonanie kilku zabawek sensorycznych, które podarujemy dzieciom z zaprzyjaźnionych przedszkoli, a następnie będziemy szyć ozdoby choinkowe, które następnie chcemy sprzedawać w ramach "kiermaszu świątecznego". Pozyskane w ten sposób środki wykorzystamy m.in. na zakup koszy do segregacji śmieci oraz tzw. "źródełka" wody pitnej dla naszych uczniów. Chcemy w ten sposób włączyć się w tworzenie "Ekoszkoły".
Data dodania: 2022-10-24 07:40:32
Data edycji: 2022-10-24 07:42:44