Tuż przed świętami nasze klasy dwujęzyczne wzięły udział w lekcji z Native Speakerem - p.Stuartem Mills. Było kreatywnie, refleksyjnie i calkiem zabawnie.
Rozmawialiśmy o tym, bez czego nie wyobrażamy sobie świąt - uczniowie dzielili się rodzinnymi zwyczajami, tymi tradycyjnymi, ale też zupełnie nieoczywistymi i czasem naprawdę śmiesznymi. Okazało się, że to właśnie te drobne rytuały tworzą prawdziwą magię świąt.
Glówną częścią lekcji było tworzenie nowej wersji filmu „Kevin sam w domu”. Tym razem akcja przeniosła się do świata współczesnego: smartfony, TikTok, media społecznościowe i nowe technologie całkowicie zmieniły bieg wydarzeń. Jak poradziłby sobie Kevin w 2025 roku? Pomysłów nie brakowało!
Zakończyliśmy grami językowymi o tematyce świątecznej.
“Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”
Janusz Korczak
Konkursy
Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!