Międzypokoleniowe spotkanie poetyckie poświęcone twórczości Marii Konopnickie

5 grudnia 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 11 gościliśmy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To był szczególny dzień w życiu naszej szkoły. Uroczyste spotkanie poświęcone było jednej z najwybitniejszych pisarek w historii, realistce, twórczyni Roty – Marii Konopnickiej. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej doceniając dorobek literacki poetki i jej wkład w działalność patriotyczną ustanowił rok 2022 – Rokiem Marii Konopnickiej.
O godzinie 12.00 w Sali gimnastycznej zebrała się grupa uczniów klas 6-8 z opiekunami. Wszystkich przybyłych powitał ciepło pan Krzysztof Rokita – dyrektor szkoły. Spotkanie rozpoczęło się polonezem w wykonaniu słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Następnie uczniowie klasy 5b przygotowani przez panią Monikę Nagłowską, krótko zapoznali publiczność z życiorysem, epoką, utworami wybitnej polskiej poetki i nowelistki. Cała międzypokoleniowa uroczystość przepojona była liryzmem, nastrojowością, bogactwem obrazowania i kunsztowną formą. Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprezentowali wybrane wiersze poetki. Dzięki wyjątkowej scenerii, niesamowitym wokalom spotkanie przebiegło w bardzo serdecznej i ciepłej atmosferze. Wspaniała uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem Roty.
Bardzo dziękujemy słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku za udział w tym wyjątkowym spotkaniu. Cieszymy się, że razem możemy współtworzyć kulturalny klimat naszej szkoły, promując zarazem niebanalne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość.
Data dodania: 2022-12-06 12:02:25
Data edycji: 2022-12-06 12:09:54