Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Resetowanie ustawień
Reset

Nasz Ślad Węglowy (Carbon Footprint)

W ramach realizacji projektu Erasmus+: Promoting Sustainable Lifestyle (Promowanie Zrównoważonego Stylu Życia) grupa uczniów klasy 7dw na lekcjach języka angielskiego poznała pojęcie śladu węglowego i jego znaczenie dla środowiska.
Uczniowie najpierw szukali w Internecie informacji, aby dowiedzieć się, czym jest ślad węglowy. Następnie obejrzeli film na Youtube wyjaśniający ten temat. Po prezentacji zagrali w grę kahoot, aby sprawdzić, ile wiedzą o tym problemie. Przeprowadzili również ankietę, aby dowiedzieć się, jak duży ślad węglowy pozostawiają po sobie. Na koniec uczniowie w parach wypełnili zobowiązanie dotyczące dbania o środowisko,w którym przedstawili swoje pomysły na zmniejszenie śladu węglowego.
Czym jest ślad węglowy?
Ślad węglowy to całkowita ilość gazów cieplarnianych (w tym dwutlenku węgla i metanu), które są generowane przez nasze działania.
Średni ślad węglowy dla osoby w Stanach Zjednoczonych wynosi 16 ton, co jest jednym z najwyższych wskaźników na świecie. W skali globalnej średni ślad węglowy jest bliższy 4 tonom. Aby mieć jak największą szansę na uniknięcie wzrostu globalnych temperatur o 2 ℃, średni globalny ślad węglowy rocznie musi spaść poniżej 2 ton do 2050 roku.
Obniżenie indywidualnego śladu węglowego z 16 ton do 2 ton nie nastąpi z dnia na dzień! Dokonując niewielkich zmian w naszych działaniach, takich jak jedzenie mniejszej ilości mięsa, korzystanie z mniejszej liczby lotów z przesiadkami i suszenie ubrań w suszarce liniowej, możemy zacząć robić dużą różnicę.
Każdy może obliczyć swój ślad węglowy za pomocą kalkulatora opracowanego przez Office for Climate Education - Carbon Footprint Calculator.
Data dodania: 2024-04-04 11:11:31
Data edycji: 2024-04-04 11:17:19
Ilość wyświetleń: 85
Motto
naszej
szkoły

“Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”

Janusz Korczak

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Kącik ucznia

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej