Ikona powiększania tekstu
Ikona podkreślenie linków
Resetowanie ustawień

Piknik Ekologiczny

Warsztaty ekologiczne, śpiew i taniec w wykonaniu uczniów z klas 5b i 6ai, ekozawody sportowe, gry planszowe, gra terenowa oraz podsumowanie Erasmusa+ to tylko część atrakcji przygotowanych przez społeczność naszej szkoły, które odbyły się podczas Pikniku Ekologicznego.
17 października br. odwiedziły nas, korzystając z zaproszenia, delegacje uczniów wraz z opiekunami ze starachowickich szkół podstawowych( SP 1, SP 2, SP 6, SP 9,SP10, SP 12, SP 13).
Uczestników pikniku przywitali prowadzący imprezę, pani Monika Nagłowska i pan Mirosław Miśkiewicz, podkreślając, że głównym jego założeniem jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży przez zabawę.
Przybyłych gości przywitała także pani dyrektor, Zofia Kuska-Jakubowska,
życząc wspaniałych przeżyć podczas pikniku. Przed przystąpieniem do konkursów słuchacze UTW zaprezentowali program słowno – muzyczny pt.,,Rzepka”, który został nagrodzony gromkimi brawami.
Podczas czwartkowego wydarzenia uczniowie klas III zostali zaproszeni do udziału w ekozawodach sportowych, dla uczniów klas IV-VI przygotowano gry wielkoformatowe, natomiast w grze terenowej „Eko-podchody” uczestniczyli uczniowie klas VII i VIII.
Podróż do świata prawidłowych zachowań ekologicznych prowadziła przez siedem stref ekowarsztatów. Każdy uczestnik pikniku mógł odwiedzić stoisko dwujęzyczne, samodzielnie wykonać dla siebie miseczki z gliny i kule do kąpieli, ekoobrazy, serca z papierowej wikliny, lampiony z liści, mydełka, drewniane zwierzątka. Udział w warsztatach bardzo podobał się ich uczestnikom, dostarczając dużo radości,
Dodatkową atrakcją wydarzenia były strefy wystawowe zaproszonych gości: UTW, Nadleśnictwa Starachowickiego, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Centrum Naukowego Leonardo i Szkoły Leśnej w Zagnańsku, której uczniowie zaprezentowali sokoła i sowę.
Po zakończeniu poszczególnych konkurencji panie dyrektor Zofia Kuska-Jakubowska i wicedyrektor Agnieszka Pachocka wręczyły nagrody oraz dyplomy zwycięskim drużynom oraz pamiątkowe upominki pozostałym uczestnikom. Miłym akcentem było przygrywanie przez sygnalistów zwycięzcom poszczególnych konkurencji.
Piknik dostarczył wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i pokazał, że edukacja ekologiczna łączy pokolenia i może być wprowadzana przez zabawę.

Data dodania: 2024-10-18 09:08:30
Data edycji: 2024-10-21 09:12:02