„Pokojowe szkoły z klasami wolnymi od złości”

Nasza szkoła realizuje projekt „Pokojowe szkoły z klasami wolnymi od złości” (Peaceful Schools with Anger-free classes) w ramach programu Erasmus+ od 2020 roku. Szkoły realizujące projekt to szkoły podstawowe z Polski, Turcji, Włoch, Łotwy i Rumunii. W dniach 15-19 maja 2023r. trwała wizyta partnerska w ramach krótkoterminowego szkolenia kadry. Do Starachowic przybyli nauczyciele ze szkół partnerskich z Turcji, Włoch i Łotwy. W ramach realizacji projektu odbyły się dotychczas trzy wizyty w ramach szkolenia kadry: w Turcji, w Polsce i Łotwie dwie wizyty w ramach krótkoterminowych szkoleń dla uczniów: w Rumunii i we Włoszech. Dla niektórych nauczycieli, którzy przyjechali do SP11 ze szkół partnerskich była to już druga wizyta w naszym mieście.
Oficjalne powitanie gości miało miejsce 15 maja 2023r. na sali gimnastycznej SP11. Ze szkół partnerskich przybyli: dyrektorzy szkoły podstawowej i średniej – Tuncay Altun, Ali Ekber Ildirim oraz Ismail Alabay, wicedyrektor i nauczyciele ze szkoły w Łotwie - Evita Pukste, Anita Kanca i Janis Pamiljans oraz nauczycielki szkoły włoskiej – Cettina Foti oraz Barbara Seter. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz lokalnych: pani wiceprezydent Elżbieta Gralec oraz pan wiceprezydent Marcin Gołębiowski, kierownik Referatu Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Starachowicach – pan Mariusz Majewski, pan Sławomir Jama – wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz pan Kamil Stanos – opiekun Młodzieżowej Rady Miasta. Powitanie przygotowała p. Monika Nagłowska, nauczyciel j. polskiego, uczennica klasy dwujęzycznej 7dw Klaudia Bies (prowadzenie w języku angielskim) oraz p. Joanna Migała (oprawa muzyczna).
Dyrektor szkoły, p. Krzysztof Rokita powitał przybyłych gości, przedstawił przebieg realizacji projektu oraz plan wizyty w Starachowicach. Uczniowie SP11 śpiewający w chórze szkolnym przygotowali występ artystyczny na który złożyły się tradycyjne polskie pieśni. Indywidualnie swój talent muzyczny zaprezentowali Aleksandra Skiba (śpiew), Lila Krzysiek (gra na skrzypcach), Magdalena Bogacz (gra na pianinie) oraz Jakub Malinowski (gra na saksofonie) i Michał Malinowski (gra na akordeonie). Uczniowie klasy dwujęzycznej 8dw pod opieką p. Iwony Ambroszczyk przedstawili gościom angielską wersję Utworu „Rzepka” po. Wyjątkową dekorację Sali gimnastycznej przygotowała p. Magdalena Nowak.
Po uroczystości goście udali się do specjalnie przygotowanej na czas szkolenia sali lekcyjnej, gdzie rozmawiali z przedstawicielami Urzędu Miasta, Młodzieżowej Rady Miasta, nauczycielami SP11 oraz uczniami klasy dwujęzycznej 8dw.
Popołudnie nasi goście spędzili na zwiedzaniu Starachowic, Odwiedzili Rynek, zalew Pasternik oraz zalew Lubianka.
Data dodania: 2023-05-24 20:17:45
Data edycji: 2023-05-24 20:20:48