Projekt ''Eko-Szkoła''

W dniu dzisiejszym odbyły się w naszej szkole konsultacje społeczne dotyczące wizji przyszłej Eko-Szkoły w SP11. Na początku w grupach pracowali uczniowie, którzy swoje pomysły umiejscowienia takich elementów jak ścieżka ekologiczna, wiata do zajęć terenowych, ścieżka sensoryczna, ogródki klasowe i strefy zieleni, nanosili na plany placu szkolnego. Dzieci wykazały się dużą świadomością ekologiczną i ogromnym zaangażowaniem proponując różne rozwiązania ochrony i oszczędności, które można zrealizować zarówno w budynku szkoły, jak i wokół niego. Często powtarzały się takie, jak chociażby kosze do segregacji odpadów, retencja wody na dachu budynku, fotowoltaika, energooszczędne oświetlenie, kompostowniki itp. Drugą grupą, która miała dokładnie takie samo zadanie, byli nasi nauczyciele. Wszystkie pomysły i rozwiązania ekologiczne zostały naniesione na plany i spisane. Na koniec odbyły się podobne konsultacje dla społeczności lokalnej. W następnym tygodniu będzie jeszcze przeprowadzona ankieta, której wyniki i efekty dzisiejszych konsultacji, posłużą jako baza do pracy nad kolejnym etapem wdrażania Ekoszkoly z funduszy norweskich w Szkole Podstawowej nr 11.

Data dodania: 2022-06-03 08:00:35
Data edycji: 2022-06-03 08:03:43