Projekt Erasmus+ „Pokojowe szkoły z klasami wolnymi od gniewu”

W ramach realizacji projektu Erasmus+ „Pokojowe szkoły z klasami wolnymi od gniewu” delegacja nauczycieli z naszej szkoły spotkała się z przedstawicielami szkół partnerskich w Jumprava Pamatskola w Łotwie. Krótkoterminowe szkolenie kadry odbyło się w dniach 23 września – 1 października 2022r., a naszą szkołę reprezentowały p. Magdalena Majchrzyk (nauczyciel języka angielskiego i koordynator projektu), p. Magdalena Nowak (nauczyciel języka polskiego) oraz p. Magdalena Sławska-Opozda (nauczyciel języka angielskiego). Na miejsce przybyli również przedstawiciele szkół partnerskich z Turcji, Włoch i Rumunii.
Nasza szkoła partnerska w Łotwie przygotowała bardzo ciekawy program wizyty. W ramach szkolenia kadry nauczyciele poznali pomysły na organizację gier pedagogicznych dla uczniów, w trakcie których mogą oni wyrażać swoje emocje, uczyć się je rozumieć i kontrolować. W kolejnych dniach szkolenie dotyczyło problemu przemocy w szkole. Nauczyciele pracując w grupach międzynarodowych wraz z uczniami szkoły łotewskiej szukali rozwiązań trudnych sytuacji, z którymi mogą zetknąć się uczniowie.
Poza szkoleniami nauczyciele mieli okazję zwiedzić Rygę, zamek w Cesis oraz urocze miasteczko Sigulda. W ramach integracji międzynarodowego zespołu nauczyciele uczestniczyli w warsztatach ziołolecznictwa, tworzenia świec sojowych oraz pieczenia tradycyjnego, regionalnego chleba.
Gospodarze zadbali o każdy szczegół wizyty. Szkoła w Łotwie zachwyciła nas swoją przestronnością i otwartością na potrzeby uczniów. Nasze doświadczenia potraktujemy jako inspirację do tworzenia lepszego miejsca dla uczniów naszej szkoły.
Data dodania: 2022-10-10 08:13:58
Data edycji: 2022-10-10 08:18:59