Rozstrzygnięcie pierwszego konkursu papieskiego „Ślady księdza Karola Wojtyły – Świętego Jana Pawła II w Starachowicach”

W pierwszym Starachowickim Konkursie Papieskim brało udział 70 uczniów, z dziesięciu starachowickich szkół podstawowych i średnich. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: wiedzy, multimedialnej i plastycznej. Konkurs dotyczył miejsc związanych z księdzem Karolem Wojtyłą - późniejszym Świętym Janem Pawłem II w naszym mieście. W bocznej nawie kościoła jest wystawa najlepszych prac plastycznych w tym konkursie.

Konkurs wiedzy odbywał się w dwóch etapach: szkolnym i centralnym. Rozstrzygnięcie etapu centralnego miało miejsce 8 lutego w sali parafialnej.

Kategoria multimedialna

III miejsca Patryk Świercz SP 11

Kategoria plastyczna

I miejsce ex aequo: Kacper Grzelka SP 11, Lena Piętak SP 9

II miejsce Dominika Dyk SP 11

III miejsce Hania Tomczak SP 11

I miejsce Natalia Gołębska SP 11

III miejsce Emilia Lis SP 11

Nagrodami głównymi są pięciodniowe wycieczki do Karpacza i Pragi oraz „Starachowickie Karole”, czyli statuetki księdza profesora Karola Wojtyły żegnającego się z państwem Kozłowskimi, opracowane przez Wojciecha Ziemnickiego. Pozostałe nagrody to sprzęt elektroniczny i książki z dyplomami.

Data dodania: 2024-02-23 08:54:22
Data edycji: 2024-02-26 12:09:19