Śpiewająco o ekologii

Uczniowie śpiewająco pokazali, jak ważna jest troska o naszą planetę. Muzyczne prezentacje udowodniły,że młodzi ludzie potrafią nie tylko dbać o środowisko, ale dobrze się przy tym bawić.

W środę 27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się Konkurs Piosenki Ekologicznej zorganizowany z okazji obchodzonego 22 kwietnia DNIA ZIEMI.

Podczas imprezy zaprezentowali się uczniowie, zarówno klas młodszych, jak i starszych. Usłyszeliśmy, jak w piosence można wyrazić troskę o naszą planetę – Ziemię i czyste środowisko.Nad całością uroczystości czuwały panie: Małgorzata Skorzyńska, Milena Janiec- Bryśkiewicz i Magdalena Różyc.

Uczniowie do wybranych przez siebie podkładów lub aranżacji muzycznych układali autorskie teksty o tematyce ekologicznej. Każdy utwór mówił jak ważne jest dla nas dobro przyrody.Konkurs był zorganizowany w dwóch kategoriach: soliści i zespoły.

Wśród klas młodszych wygrała solistka z klasy 3ai, Sandra Hoffmann, natomiast najlepszym zespołem okazał się zespół klasy 2ai.

W kategorii klas starszych wygrała solistka z klasy 5ai, Aleksandra Skiba, natomiast najlepszym zespołem była klasa 8c.

Należy nadmienić, że poziom wśród uczestników był bardzo wysoki, a biorący udział w konkursie uczniowie zaprezentowali również oryginalne stroje wykonane z recyclingu.

W skład komisji konkursowej weszli: Pani wicedyrektor Agnieszka Pachocka, p. Anna Banaczkowska – nauczyciel geografii i Jakub Dudek - przewodniczący samorządu uczniowskiego.

Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze się bawili, a atmosfera podczas konkursu była tak sympatyczna, że w kolejnym roku szkolnym z ogromną ochotą powtórzymy zabawę z eko piosenką.

Sponsorzy tj. Urząd Miejski w Starachowicach w ramach projektu “CIRCUS - Circular and Sustainable tools for adults” (2019-1-UK01-KA204-061972) z Programu Erasmus+, dyrekcja szkoły i organizatorzy konkursu ufundowali dla zwycięzców prezenty.

Data dodania: 2022-05-09 07:29:42
Data edycji: 2022-05-09 07:34:03