Srebro dla koszykarek

Prawie pięciuset młodych sportowców rywalizowało w czternastu dyscyplinach sportu podczas I Świętokrzyskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży, która odbyła się na kilku arenach.
W uroczystym otwarciu imprezy, które miało miejsce w Hali Legionów w Kielcach wzięło udział wiele znanych osób. Byli to między innymi ksiądz biskup Marian Florczyk, senator Krzysztof Słoń, przedstawiciele władz województwa. Nie zabrakło olimpijczyków - byłej znakomitej lekkoatletki Mirosławy Sarny i Sławomira Szmala, utytułowanego bramkarza reprezentacji Polski w piłce ręcznej i VIVE Kielce. Była mistrzyni Polski w rzucie młotem Katarzyna Furmanek, Radosław Wasiak - były znany piłkarz ręczny, reprezentant Polski. Ta trójka tworzyła poczet sztandarowy. Sztandar Świętokrzyskiej Federacji Sportu poświęcił ksiądz biskup Marian Florczyk z diecezji kieleckiej. Następnie nastąpiło symboliczne przekazanie sztandaru młodemu pokoleniu sportowców - byli to Jakub Sobura - Durma, biegacz KKL Kielce, Dominika Pawełczyk - bilardzistka klubu Miłek Wiślica i szachistka, Julia Giemza z MCK Skarżysko-Kamienna.
Jednym z ważnych elementów olimpiady była możliwość spotkania się uczestników z wielkimi gwiazdami sportu i ambasadorami imprezy, którymi byli m.in. Mirosława Sarna i Sławomir Szmal.
Olimpiada Świętokrzyska to pilotażowy projekt realizowany przez Świętokrzyską Federację Sportu, dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego pod honorowym patronatem, m.in. Sekretarz Stanu, Anny Krupki i Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Andrzeja Bętkowskiego.
Dyscypliny tegorocznej Świętokrzyskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży to badminton, bilard, boks, brydż sportowy, judo, koszykówka, lekkoatletyka, siatkówka, pływanie, szachy, triathlon, tenis stołowy, zapasy, piłka ręczna
W jednej z dyscyplin, koszykówce 3x3 wzięła udział reprezentacja naszej szkoły. Dziewczęta w składzie: Zuzanna Bańcerowska , Julia Gierczak , Magdalena Kleczaj i Natalia Nowak wywalczyły srebrne medale. Warto podkreślić,że reprezentowały także klub UMKS Gracz Starachowice, w którym na co dzień trenują. Miłym akcentem imprezy było wręczenie naszym reprezentantkom pamiątkowych dyplomów oraz drobnych upominków.
Naszym sreberkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Data dodania: 2021-09-20 19:59:20
Data edycji: 2021-09-20 20:00:00