Święto Narodowe - Dzień Niepodległości

10.11.2022 w Szkoła Podstawowa nr 11 im. mjr. Jana Piwnika "Ponurego" w Starachowicach było biało-czerwono. Cała społeczność szkolna uczciła Święto Narodowe - Dzień Niepodległości, odświętnym strojem i kotylionami. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w bardzo pięknym i wymownym Apelu zorganizowanym z tej okazji. Dyrekcja szkoły ogłosiła konkurs dla klas na dekorację sal lekcyjnych. Prawie wszystkie sale były przepięknie udekorowane flagami, kotylionami, kwiatami i innymi elementami w naszych barwach narodowych. Przygotowano tablice tematyczne, poświęcone drodze Polski do Niepodległości. Rozstrzygnięcie tego konkursu nastąpi w najbliższy poniedziałek. Nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VIII, otrzymają wszyscy uczniowie nagrodzonych klas. W ramach zajęć lekcyjnych uczniowie poznawali losy Ojczyzny i Bohaterów Narodowych walczących o naszą WOLNOŚĆ. O godzinie 11.11 cała szkoła w ramach projektu "Szkoła do Hymnu" odśpiewała nasz hymn narodowy. Przez cały dzień w murach SP11 panował podniosły i patriotyczny nastrój. Poniżej krótka fotorelacja.

Data dodania: 2022-11-13 16:58:52
Data edycji: 2022-11-13 17:03:19