Ostatni dzień szkolenia to warsztaty artystyczne. Nasi goście ze szkół partnerskich w Turcji, Łotwie i we Włoszech mieli okazję wraz z uczniami klasy dwujęzycznej 8dw wykonać obrazy z żywych kwiatów, zrobić świecę zapachową z pszczelego wosku z dodatkiem naturalnych olejków oraz wykonać makramę. Po warsztatach nasi goście odwiedzili kilka sal lekcyjnych, gdzie uczniowie czekali na nich z prezentacją klas, pytaniami i prezentami dla uczniów szkół partnerskich. Gościliśmy w klasach 3ai, 4ai, 5ai, 6ai i 5b.
Ponieważ był to już ostatni dzień szkolenia w ramach ostatniej wizyty partnerskiej nauczyciele i uczniowie spotkali się, aby podsumować trzy lata realizacji projektu. Mówiono o celach projektu, o wpływie projektu na całą społeczność szkolną oraz o pozytywnych stronach opracowanego programu zarządzania gniewem. Po podsumowaniu przyszedł czas na wymianę prezentów oraz pamiątkowe zdjęcia.
Nasz projekt powoli przechodzi do historii, ale przyjaźnie, które powstały dzięki projektowi będą trwać wiecznie. Uczniowie są w stałym kontakcie z rówieśnikami ze szkół partnerskich, nauczyciele planują już kolejne wspólne inicjatywy, a w SP11 powstał zespół osób, które doskonale umieją współdziałać i przygotowywać kreatywne inicjatywy. Przy jednoczesnym zaangażowaniu uczniów, rodziców i dyrekcji możemy śmiało planować kolejne międzynarodowe projekty!
“Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”
Janusz Korczak
Konkursy
Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!