WarsztatyJ Językowe

W dniu 29 września uczniowie klas dwujęzycznych 7dw i 8dw wybrali się do Lublina. Głównym celem naszej wycieczki była wizyta na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej i udział w wykładach i warsztatach organizowanych przez wykładowców akademickich.
Pierwszy warsztat o tłumaczeniu ustnym jednoczesnym przygotował mgr Konrad Szluga, filolog angielski oraz tłumacz języka angielskiego. Nasi uczniowie mogli dowiedzieć się, czy można jednocześnie słuchać i mówić, i to w różnych językach. Uczniowie poznali szczegóły pracy tłumacza oraz zwiedzili laboratorium tłumaczeń symultanicznych. Następnie udaliśmy się na wykład mgr Katarzyny Głuchowskiej pt.: „Medialni Niewidzialni: Tajemnice Tłumaczenia Symultanicznego w Świecie Mediów”. Uczniowie mogli poznać blaski i cienie pracy tłumaczki, która na co dzień pracuje w świecie mediów, z osobami ze świata polityki i showbusinessu. Ostatnie warsztaty z przekładu literackiego poprowadziła dla naszych uczniów dr Magdalena Okła. Nasi uczniowie próbowali przełożyć na język angielski "lepieje" Wisławy Szymborskiej zachowując ich humor oraz krótką formę i rym.
Po opuszczeniu gmachu Uniwersytetu udaliśmy się na posiłek. Piękna pogoda pozwoliła nam cieszyć się urokami spaceru po starówce. Dodatkową atrakcją okazały się Mistrzostwa Świata U23 w koszykówce rozgrywane na placu zamkowym. Nasi uczniowie zasiedli na trybunach podczas turnieju i mieli okazję poznać reprezentantów m.in. Austrii, Niemiec, Rumunii, Francji i USA.
W wycieczce uczniom towarzyszyli nauczyciele: p. Agnieszka Jasztal-Rdzanek, p. Magdalena Majchrzyk i p. Artur Turaj.
Data dodania: 2023-10-03 11:18:34
Data edycji: 2023-10-03 11:23:08