Wielki Test Języka Angielskiego „TEEN WIN”

15 marca 2023 Szkoła Podstawowa nr 11 zorganizowała I edycję Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego: Wielki Test Języka Angielskiego „TEEN WIN” dla uczniów klas szóstych z powiatu starachowickiego. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, oraz Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Ambroszczyk. We współorganizację zaangażowała się również pani Marta Szymańska-Baran, właścicielka szkoły językowej Speakout, która zwycięzcy konkursu przekazała voucher na darmowy, roczny kurs językowy. W przygotowaniach konkursu wzięły udział nauczycielki języka angielskiego z SP 11: Magdalena Majchrzyk, Agnieszka Jasztal-Rdzanek, Iwona Ambroszczyk i Magdalena Sławska-Opozda.
Celem konkursu było propagowanie języka angielskiego i kultury krajów anglosaskich. Test polegał na rozwiązaniu zadań z zakresu znajomości języka angielskiego minimum na poziomie A2/B1 oraz wiedzy z zakresu kultury brytyjskiej. Konkurs odbył się w Sali „Olimpia” Urzędu Miejskiego. Do zmagań językowych przystąpiło 22 uczniów z 9 szkół z powiatu starachowickiego.
Po zakończeniu testu szóstoklasiści obejrzeli występy artystyczne w wykonaniu uczniów klasy ósmej dwujęzycznej oraz Aleksandry Skiby, uczennicy klasy 6ai. Dodatkowo wszyscy nauczyli się tańczyć belgijkę oraz popularny taniec turecki. Rozluźniło to podniosłą atmosferę konkursu i zintegrowało uczniów we wspólnej zabawie. W tym czasie, powołana przez dyrektora szkoły SP 11, komisja sprawdzała testy uczniów. Nie obyło się bez dogrywki, kilkoro uczniów musiało dodatkowo powalczyć o trzecie miejsce i wyróżnienie, ze względu na taką samą liczbę punktów zdobytych w Teście.
Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce - Amelia Pater z Publicznej Szkoły Podstawowej im. mjr Jana Piwnika "Ponurego" w Rzepinie
II miejsce - Hanna Cukierska ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” w Starachowicach
III miejsce - Julia Piwnik ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” w Starachowicach
Wyróżnienie - Piotr Słomiński, uczeń Szkoły Podstawowej nr 9 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej
Wyróżnienie - Oliwia Mucha, uczennica Szkoły Podstawowej nr 9 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej
Nagrody wręczyli: Marcin Gołębiowski, Zastępca Prezydenta ds. Społecznych. Stanisław Wojtan – członek zarządu Starostwa Powiatowego, Krzysztof Rokita i Agnieszka Pachocka (dyrekcja SP 11) oraz Marta Szymańska-Baran (Speakout). Wszyscy zwycięzcy konkursu otrzymali również vouchery do klasy siódmej oddziału dwujęzycznego w SP11 w r. szk.2023/24, dzięki którym mogą być wpisani na listę klasy bez konieczności zdawania egzaminu kompetencji językowych.
Cytując słowa Marcina Gołębiowskiego, dzisiejszy świat się globalizuje. Dotarcie do dowolnego zakątka świata nie stanowi już żadnego problemu. Jedyną barierą jest ta językowa, dlatego umiejętność posługiwania się językiem obcym otwiera wiele dróg rozwoju zawodowego i osobistego.
Gratulujemy zwycięzcom i liczymy na kolejne sukcesy uczniów w drugiej edycji konkursu w przyszłym roku.
Data dodania: 2023-03-20 08:12:38
Data edycji: 2023-03-20 08:14:12