WONDER WOMEN

W maju bieżącego roku uczniowie naszej szkoły, z klas 5ai i 5b w ramach międzynarodowego projektu eTwinning pt. "Wonder Women" zaczęli poszukiwania informacji o kobietach pionierkach z całego świata. Razem z rówieśnikami z Czech i Hiszpanii wybrali 9 z nich. Są to: Maria Skłodowska Curie, Charlotte Cooper, Ada Hegerberg, Valentina Tereshkova, Bertha Benz, Elisa Leonida Zamfirescu, Coco Chanel, Raymonde de la Roche i Antonina Louisa Brico. Uczniowie mieli za zadanie wspólnie opisać historie ich życia w MeetingWords jako przygotowanie do stworzenia e-książki, nad którą obecnie pracują. Prace uczniów zostały zamieszczone na platformie roboczej Twinspace. W wyniku wspólnego głosowania uczniowie wybrali LOGO projektu, które można zobaczyć poniżej. Odzwierciedla ono siłę, ale też i kobiecość.
.
Opiekun projektu: Magdalena Sławska-Opozda