Wycieczka do Sądu Rejonowego w Starachowicach

Uczniowie klas ósmych w ramach doradztwa zawodowego wybrali się do Sądu Rejonowego w Starachowicach. Zapoznali się z zadaniami zawodowymi sędziego, a także zadaniami pozostałych przedstawicieli zawodów prawniczych zatrudnionych w sądzie. Dowiedzieli się, kim są i czym się zajmują adwokaci, asesorzy, prokuratorzy, radcy prawni, asystenci sędziego, protokolanci. Ważną kwestią poruszaną podczas spotkania była ścieżka edukacyjno – zawodowa kandydatów zainteresowanych wykonywaniem zawodu prawnika. Uczniowie uzyskali także informacje związane z wynagradzaniem pracowników sądu. Zadawali pytania dotyczące wymogów rekrutacyjnych, a także interesowali się tematyką spraw będących na wokandzie w naszym sądzie. Pan sędzia udzielił bardzo ciekawych i wyczerpujących odpowiedzi na wszelkie interesujące młodzież sprawy, a następnie zaproponował zwiedzenie budynku sądu. Pobyt w sądzie to była niezwykła lekcja doradztwa zawodowego w praktyce.

Dziękujemy sędziemu p. Stefanowi Czebieniak za przeprowadzenie wycieczki i poświęcony nam czas.

Data dodania: 2023-04-03 09:59:59
Data edycji: 2023-04-03 10:06:39