W dniach 14-16 listopada 2022 roku młodzież z klas: 6b,6ai, 5ai i 7a naszej szkoły uczestniczyła w trzydniowej wycieczce w Beskidy. Wyjazd był dofinansowany z rządowego programu „Poznaj Polskę”. Program wycieczki obfitował w atrakcje. Przy pięknej pogodzie odwiedziliśmy tzw. Trójstyk, czyli miejsce, gdzie stykają się granice trzech państw: Polski, Czech i Słowacji. Kolejną atrakcją była skocznia im. Adama Małysza w Wiśle – Malince, gdzie wyciągiem krzesełkowym dotarliśmy na wieżę widokową ponad skocznią. Wysokość i widoki zrobiły na nas duże wrażenie. Na koniec dnia był jeszcze spacer po Wiśle i rzeźba Adama Małysza wykonana z 330 kilogramów białej czekolady. Kolejny dzień rozpoczęliśmy od spaceru po Szczyrku, gdzie nocowaliśmy w pięknym i wygodnym Ośrodku Panorama. Zobaczyliśmy drewniany Kościół Św. Jakuba z końca XVIII wieku oraz kompleks skoczni narciarskich, gdzie obserwowaliśmy skoki treningowe młodych zawodników. Głośno im kibicowaliśmy. Następnie odwiedziliśmy Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej, czyli zamek książąt Sułkowskich oraz Muzeum „Stara Chałupa” w Milówce. Mogliśmy dowiedzieć się i zobaczyć, jak przeszłości wyglądało życie bardzo bogatych i bardzo biednych. Następnym punktem programu była wizyta w Muzeum Koronki Koniakowskiej, gdzie zobaczyliśmy wspaniałe dzieła sztuki koronkarskiej. Ostatnim punktem drugiego dnia wycieczki była „Chata Kawuloka” w Istebnej, gdzie Pan przewodnik w bardzo humorystyczny sposób opowiedział nam o kurnej chacie i góralskich instrumentach muzycznych. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Ogrody Botaniczne w Goczałkowicach. Mimo jesieni i niezbyt ładnej pogody byliśmy zachwyceni różnorodnością i aranżacją kolejnych fragmentów ogrodu. Następnie zwiedziliśmy przepiękny zamek w Pszczynie, a właściwie pałac rodu Hochbergów, którego najsłynniejszą mieszkanką była Księżna Daisy. Wspaniałe wnętrza i przepych zrobiły na nas ogromne wrażenie. Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy był Skansen – Zagroda Wsi Pszczyńskiej, należący do Szlaku Architektury Drewnianej.
Wyjazd był dofinansowany z rządowego programu „Poznaj Polskę”. Program wycieczki obfitował w atrakcje. Przy pięknej pogodzie odwiedziliśmy tzw. Trójstyk, czyli miejsce, gdzie stykają się granice trzech państw: Polski, Czech i Słowacji. Kolejną atrakcją była skocznia im. Adama Małysza w Wiśle – Malince, gdzie wyciągiem krzesełkowym dotarliśmy na wieżę widokową ponad skocznią. Wysokość i widoki zrobiły na nas duże wrażenie. Na koniec dnia był jeszcze spacer po Wiśle i rzeźba Adama Małysza wykonana z 330 kilogramów białej czekolady. Kolejny dzień rozpoczęliśmy od spaceru po Szczyrku, gdzie nocowaliśmy w pięknym i wygodnym Ośrodku Panorama. Zobaczyliśmy drewniany Kościół Św. Jakuba z końca XVIII wieku oraz kompleks skoczni narciarskich, gdzie obserwowaliśmy skoki treningowe młodych zawodników. Głośno im kibicowaliśmy. Następnie odwiedziliśmy Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej, czyli zamek książąt Sułkowskich oraz Muzeum „Stara Chałupa” w Milówce. Mogliśmy dowiedzieć się i zobaczyć, jak przeszłości wyglądało życie bardzo bogatych i bardzo biednych. Następnym punktem programu była wizyta w Muzeum Koronki Koniakowskiej, gdzie zobaczyliśmy wspaniałe dzieła sztuki koronkarskiej. Ostatnim punktem drugiego dnia wycieczki była „Chata Kawuloka” w Istebnej, gdzie Pan przewodnik w bardzo humorystyczny sposób opowiedział nam o kurnej chacie i góralskich instrumentach muzycznych. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Ogrody Botaniczne w Goczałkowicach. Mimo jesieni i niezbyt ładnej pogody byliśmy zachwyceni różnorodnością i aranżacją kolejnych fragmentów ogrodu. Następnie zwiedziliśmy przepiękny zamek w Pszczynie, a właściwie pałac rodu Hochbergów, którego najsłynniejszą mieszkanką była Księżna Daisy. Wspaniałe wnętrza i przepych zrobiły na nas ogromne wrażenie. Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy był Skansen – Zagroda Wsi Pszczyńskiej, należący do Szlaku Architektury Drewnianej.
“Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”
Janusz Korczak
Konkursy
Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!