XVI Powiatowy Konkurs Informatyczny.

W dniu 20 kwietnia w ZSZ nr 2 w Starachowicach odbył się XVI już Powiatowy Konkurs Informatyczny. Konkurs był dwuetapowy.
I etap miał charakter otwarty i polegał na przygotowaniu pracy na temat: „Drony – nowoczesna technologia w służbie człowieka”.
Zadanie polegało na zebraniu informacji na temat zastosowania dronów w różnych dziedzinach życia człowieka oraz wykorzystaniu narzędzi informatycznych w celu opisania ich w postaci prezentacji multimedialnej, filmu lub strony internetowej.
II etap polegał na rozwiązaniu zadań testowych z zakresu informatyki z wykorzystaniem aplikacji Teams.
Do konkursu przystąpiło aż 16 uczniów z naszego powiatu, a wśród nich był również nasz uczeń - Bartosz Ambroszczyk z klasy 8c. W ogólnej klasyfikacji po obu etapach zajął on IV miejsce. W II etapie, czyli po rozwiązaniu zadań testowych na komputerze okazał się bezkonkurencyjny, zdobywając największą liczbę punktów. W trakcie, gdy jury obradowało, uczestnicy mieli okazję poznać budowę, zasadę działania i obsługi dronów. Niektórzy uczniowie, m. in. Bartek, mieli szansę samodzielnie sterować dronem i pokonywać przygotowany przez uczestników tor przeszkód. Zabawa była przednia. Wszyscy laureaci konkursu zostali uhonorowani cennymi nagrodami i dyplomami, pozostali otrzymali również nagrody pocieszenia. Podziękowano także opiekunom uczniów, wśród których była pani Agnieszka Pachocka. Organizatorzy, jak zawsze zadbali o atrakcje i miłą atmosferę podczas tego wydarzenia.
Gratulacje

dla Bartka, dla którego to był już kolejny sukces w tym roku, również informatyczny. W tym samym konkursie dwa lata temu Bartosz otrzymał wyróżnienie, a w bieżącym roku szkolnym zdobył tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego. Brawo, życzymy Bartku kolejnych sukcesów i dobrego wyboru szkoły średniej!
Data dodania: 2023-04-21 19:57:29
Data edycji: 2023-04-21 20:02:52