Złota Jedenastka

18 kwietnia 2023 r. odbył się w SP nr 11 konkurs recytatorski ,, Mała Złota Jedenastka”

dla uczniów klas I-III ( po trzech przedstawicieli z każdej klasy) i ,,Złota Jedenastka” dla starszych uczniów.

Młodzi recytatorzy zaprezentowali wiersze wielu znanych polskich poetów.

Konkurs dla uczniów klas I-III przygotowała i przeprowadziła pani Magdalena Adamiec, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Recytacje oceniało jury w składzie: p. Bożena Rakowska ( nauczyciel języka polskiego), p. Iwona Gądek ( pedagog szkolny) i p. Agnieszka Dygas(psycholog). Zadanie nie było łatwe, gdyż recytatorzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, wykazali się wspaniałą dykcją, umiejętnościami aktorskimi oraz dużym zaangażowaniem.

W gronie laureatów znaleźli się:Antonina Zięba (kl.Iai), Lena Jeziorska ( kl. Ib), Lena Walkowiak ( kl.Iia), Wojciech Gębura (IIb), Jakub Zaborski (kl.IIIai), Maja Kołodziejczyk ( kl.IIIb), Oliwia Pawlik (kl. IIIb), Pola Zieja ( kl. IIIb), Hanna Krawczyk ( kl. Ib), Alicja Sobczak (kl. Ib)Jakub Gąsior ( kl. IIb).Laureaci

i uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, z którymi stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Starszych recytatorów oceniało jury, w skład którego weszły nauczycielki języka polskiego, będące jednocześnie organizatorkami: p. Bożena Rakowska, p. Agata Pałka – Plewniak i p. Magdalena Nowak. Przed jurorkami stanęło niełatwe zadanie,gdyż poziom recytacji był bardzo wysoki. Ostatecznie w grupie nagrodzonych laureatów znaleźli się: Bartosz Ambroszczyk ( kl. VIIIc), Emilia Lis (kl.Vb), Kaja Maciąg recytująca piękny wiersz autorstwa swojej mamy ( kl.IVai), Nina Płusa ( kl.Ivai),Sandra Hoffmann ( kl.Ivai), Aleksandra Cymerys( kl.Ivai), Anzhelika Hladkova ( kl.VIIa), Wiktoria Kaczmarek ( kl.VIIa), Kuba Witkowski ( kl.Vai), Wiktoria Zamorska ( kl.Ivb), Oliwia Krzepkowska ( kl. kl.Ivai).

Wszystkim laureatom należą się ogromne gratulacje i brawa.

Bożena Rakowska

Data dodania: 2023-04-21 20:05:05